Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • Broumovsko
  • Broumovská nemocnice dostane nový plášť
banner

Broumovská nemocnice dostane nový plášť

René Herzán

Úterý, 18. února 2020

Broumovská nemocnice dostane nový plášť

Rada Královéhradeckého kraje vyhlásila tři veřejné zakázky na stavební práce snížení energetické náročnosti. Jednou z nich jsou i tři objekty broumovské nemocnice za více než 16 milionů korun.

Další zakázky jsou na multioborové pracoviště DIGP v Rychnově nad Kněžnou a nemocnice v Novém Bydžově včetně budovy zdravotní záchranné služby.

"Tyto tři projekty zahrnují především novou fasádu, okna, dveře a samozřejmě efektivnější vytápění, aby nedocházelo k úniku tepla z budov. Multioborový pavilon DIGP v Rychnově získá navíc i novou střechu. Předpokládáme, že by práce na všech objektech mohly být zahájeny v druhé polovině letošního roku a potrvají přibližně 13 měsíců," řekl radní Václav Řehoř odpovědný za oblast investic.

Kraj na projekty využije dotaci z Operačního programu Životního prostředí ve výši 35 až 40 procent ze způsobilých nákladů. Předpokládaná výše dotace na tyto projekty je celkem 14,5 milionu korun. Administraci projektu zajišťuje Centrum investic, rozvoje a inovací.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)