Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • Česko-polská spolupráce pokračuje
banner

Česko-polská spolupráce pokračuje

Broumov, foto Tomáš Valášek

Pondělí, 23. ledna 2023

Česko-polská spolupráce pokračuje

Starosta Broumova Arnold Vodochodský pozval partnery a kulturní aktéry z česko-polského příhraničí ke slavnostnímu kulatému stolu.

Z iniciativy broumovského starosty Arnolda Vodochodského, který je ve vedení města od podzimu 2022, se ve čtvrtek 19. ledna 2023 uskutečnilo přátelské novoroční setkání statutárních zástupců Broumova a jeho polských partnerů. Pozvání do Broumova jakožto neoficiálního centra česko-polského partnerství přijali zástupci měst Gmina Miejska Nowa Ruda, Gmina Nowa Ruda a Gmina Radków, dále pak zástupci kulturních a volnočasových organizací. Broumovský starosta všem přítomným poděkoval za uplynulých 30 let společné práce, zejména na poli kultury a cestovního ruchu, a slavnostně předal do rukou starostů partnerů symbolický klíč od města Broumova jako projev důvěry. Poté jim představil plány na společnou spolupráci v blízké budoucnosti.

Součástí společné večeře bylo i představení vizí kandidatury Broumova na Evropské hlavní město kultury 2028. Marie Silondi, koordinátorka kandidatury, předala hostům i dárek v podobě malých modelových vláčků. Ty mají symbolizovat vizi propojit příhraniční města kulturním vlakem, který například propojí české a polské fanoušky s mezinárodně uznávaným evropským festivalem Rock for People v Hradci Králové. „Věřím, že společnými silami, spoluprací měst a dopravců dosáhneme toho, že relativně malý vlak společně přetvoříme v opravdu velký. A možná to bude i dobrá zkouška na to, jak dopravně propojit přeshraniční regiony v budoucnu,“ dodala Marie Silondi. 

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)