Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Lidé
  • Magazín
  • Obrazem: Dřevorubec roku je s úspěchem zpět
banner

Obrazem: Dřevorubec roku je s úspěchem zpět

Text a foto: Bára Fialová

Neděle, 21. ledna 2024

Obrazem: Dřevorubec roku je s úspěchem zpět

Den jako malovaný a akční podívanou si užili všichni, kdo v sobotu dorazili do Adršpachu na obnovenou akci Dřevorubec roku. 

Mrazivé teploty a modrá obloha vytvořily nádhernou kulisu pro atraktivní lesácký závod, který se pod Křížový vrch v Adršpachu vrátil po tříleté pauze. 

Na 13. ročník se letos přišlo podívat něco přes 1500 lidí. “Přesně to nevíme, nestihli jsme dát ploty, takže ne všichni si vyzvedli vstupenky, abychom měli přehled. Musím to pak spočítat z dronu. Ale jinak všechno vyšlo parádně, jsme spokojení,” řekl organizátor Pavel Cohla těsně po skončení závodu, který letos vyhrál Jaroslav Houha z Benešova u Semil a vyvezl tak trofej pro nejzručnějšího dřevorubce zase jednou pryč z kraje. 

Kromě závodních disciplín, ve kterých borci nasazovali řetězy, přehazovali klády a odvětvovali kmeny, čekal na návštěvníky pestrý doprovodný program. Sokolníci chodili mezi lidmi s dravými ptáky na ruce, každý si mohl vyzkoušet hod sekerou na terč a největší atrakcí pro děti byly motorové sáně, které kroužily po bílých pláních za hlavním parkovištěm víceméně nepřetržitě.  

 

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)