Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • Broumovsko
  • Hasiči v Královéhradeckém kraji odstraňovali následky bouře Sabine. Broumovsko bylo ušetřeno
banner

Hasiči v Královéhradeckém kraji odstraňovali následky bouře Sabine. Broumovsko bylo ušetřeno

René Herzán

Neděle, 9. února 2020

Hasiči v Královéhradeckém kraji odstraňovali následky bouře Sabine. Broumovsko bylo ušetřeno

Od pondělní půlnoci (10. 2. 2020) eviduje HZS Královéhradeckého kraje celkem 27 událostí, z toho v 17 případech odstraňovali hasiči nebezpečné stavy v souvislosti se silným větrem. V drtivé většině se jednalo o odstranění stromů spadlých na komunikace. Broumovsku se však větší škody napáchané větrem vyhnuly.

Fotografie je ze Zbečníku, kde se profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Hronova postarali o odstranění nebezpečně vyvráceného stromu v části Zbečník. Strom hrozil pádem na dráty vysokého napětí a rodinný dům. Hasičům se podařilo strom bezpečně pokácet, při zásahu byla využita také výšková technika.

Jednotky zasahovaly napříč celým krajem. Na Náchodsku odstraňovali hasiči stromy v okolí Police nad Metují, Hořenic, Kramolny, Nového Města nad Metují, Heřmánkovic i Rasošek.

Na Hradecku museli hasiči zasahovat u spadaných stromů v obcích Lišice, Písek, hradecké části Slatina, na Smetanově nábřeží v Hradci Králové pak spadla silnější větev na zaparkovaná vozidla. V Okružní ulici hasiči odstranili uvolněný satelit, který zůstal viset na domě pouze na kabelech. U Lužce nad Cidlinou pak boural ráno osobní automobil, který narazil do spadlého stromu, nehoda se obešla bez zranění. Na Rychnovsku odstranily jednotky spadlé stromy v katastru Lupenice, Olešnice v Orlických horách, obce Synkov – Slemeno i mezi Týništěm nad Orlicí a Křivicemi. Na Trutnovsku byl spadlý strom v katastru Hajnice, na Jičínsku pak u Kopidlna.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)