Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • Jediná spojnice z Heřmánkovic na Janovičky bude dočasně uzavřena
banner

Jediná spojnice z Heřmánkovic na Janovičky bude dočasně uzavřena

Text a foto Michaela Plchová

Pondělí, 13. března 2023

Jediná spojnice z Heřmánkovic na Janovičky bude dočasně uzavřena

Na začátku dubna začne celková rekonstrukce mostu v Heřmánkovicích. Ten je důležitou spojnicí na Janovičky.

Starý kamenný mostek v Heřmánkovicích, který je jedinou spojnicí na Janovičky, čeká celková rekonstrukce. Most je v současnosti v havarijním stavu. Rekonstrukce mostu začne na začátku dubna a dokončena by měla být v červenci, nejdéle v srpnu. Objízdná trasa povede přes Olivětín a Benešov.

Jedná se pouze o rekonstrukci, vzhled mostu zůstane stejný. Bude však pevnější, unese neomezenou tonáž. „To je důležité a nutné, neboť na Janovičky jezdí z Heřmánkovic těžká technika vozící dřevo z lesa, pravidelně ho využívají také zemědělci i hasiči,“ upozorňuje starostka Heřmánkovic Jana Králová. Celková rekonstrukce mostu má rozpočet 4,3 milionu korun, část půjde z obecního rozpočtu a obec čeká na vyřízení dotace z Královéhradeckého kraje.

Špatný stav mostu trápí Heřmánkovice už delší dobu. Ještě v loňském roce se v obci dokonce uvažovalo o výstavbě mostu nového, neboť rekonstrukci blokoval jeden z majitelů okolního pozemku. „Naštěstí se nám podařilo se s ním dohodnout. Nakonec přijel a povolení nám dal,“ říká s úlevou starostka Jana Králová.

Kromě lesní a zemědělské techniky most pravidelně využívají také návštěvníci Koupála Janovičky. Jak upozorňuje starostka, ti budou moci do areálu dojít pěšky: „Bude možné nechat vozidlo na parkovišti před mostem na autobusové zastávce.“

Obec má i další plány, které by ráda v blízké budoucnosti zrealizovala. Už dnes existuje projektová dokumentace na komplexní pozemkové úpravy, v jejichž rámci dojde i na rekonstrukci místní komunikace spojující obec Heřmánkovice a Janovičky. Až bude tato silnice opravená, mohla by po ní jezdit prázdninová autobusová okružní linka Broumov-Janovičky-Heřmánkovice. Obec má zatím za sebou první jednání s Královéhradeckým krajem, ten je prý nápadu nakloněn.

Heřmánkovice je obec, která každé léto zaznamenává zvýšený provoz a zájem turistů. Jednak je v obci mnoho rekreačních objektů a zároveň sousedí s rekreační zónou v Janovičkách. Horní část obce také slouží jako východisko pro výlety do Javořích hor.

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)