Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • Klíč k Ježíš(k)ovi
banner

Klíč k Ježíš(k)ovi

Martin Lanži, foto archiv APRB

Sobota, 24. prosince 2022

Klíč k Ježíš(k)ovi

Sváteční slovo děkana Martina Lanžiho.

Jan Křtitel byl už přes rok ve vězení a ptal se, zdali je jeho o šest měsíců mladší bratranec skutečně tím dlouho očekávaným Mesiášem? Stále populárnější Ježíš odpověděl citací velkého starozákonního proroka Izaiáše, že slepí vidí, hluší slyší, chromí chodí… (Iz 35, 5-6). Divné? Kruté? Kristovské. Chcete-li, navzdory dobovým naukám, Bůh sestoupil na zem, nikoli člověk do nebe. I když tím samým krokem byl člověk vlastně zbožštěn. Paradoxní Bůh, jehož mise začíná akceptací zbylé bookingové nabídky a přes totální potupu nekončí, nýbrž pokračuje jedinečným zmrtvýchvstáním. Upřímný pohled na Jesličky může předznamenat naprosto jedinečný trip.

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)