Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • Broumovsko
  • Královéhradecké Ceny sociálních služeb mají své vítěze. Dvě míří i do Broumova
banner

Královéhradecké Ceny sociálních služeb mají své vítěze. Dvě míří i do Broumova

René Herzán

Pátek, 20. září 2019

Královéhradecké Ceny sociálních služeb mají své vítěze. Dvě míří i do Broumova

Města, organizace i jednotlivce ocenil Královéhradecký kraj již v 9. ročníku Ceny za přínos v sociálních službách. Čestné plakety tak ve čtvrtek 19. září převzali z rukou hejtmana Jiřího Štěpána a náměstka Vladimíra Dernera noví nositelé ocenění za mimořádný počin nebo dlouhodobou systematickou práci k rozvoji, kvalitě a dostupnosti sociálních služeb v kraji. Ti letos vzešli z několika desítek nominovaných a vybráni byli hlasováním odborných komisí. Dvě ceny zamířily i do Broumova.

V kategorii Osobnost v sociální oblasti převzal cenu kolektiv pracovníků odboru sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Broumov ve složení Andrš Miloš, Fišerová Eva, Jančová Ivana a Tomanicová Iveta. Jiří Bartoš zase obdržel cenu v kategorii Dobrovolník v sociální oblasti.

"Tímto chceme ocenit organizace, města a jednotlivce, že se podílí v oblasti péče nejen o seniory v rámci sociálních služeb. Dobře si uvědomuji, že se jedná o náročnou práci. Podporujeme i významnou část velmi aktivních seniorů tak zvanými Senior pasy, akcemi jako je Babička roku či Svátek seniorů, který se dokonce koná v rámci dnešního oceňování," řekl náměstek Vladimír Derner odpovědný za oblast sociálních věcí a dodává, že tito aktivní senioři mají zcela nezastupitelnou roli ve společnosti, jelikož se podílí na výchově nejmladší generace a pomáhají zajistit chod rodiny.

Hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán zdůraznil, že je důležité se o seniory v budoucnu postarat. "Podle demografických studií se ukázalo, že jsme nejstarší kraj v České republice. Zabezpečení seniorů je jedna z hlavních krajských priorit. Především proto, že se jedná o občany, kteří celý život poctivě pracovali a zaslouží si důstojné stáří. Snažíme se stárnoucí občany udržet co nejdéle v jejich přirozeném prostředí, z toho důvodu stále posilujeme terénní pečovatelské služby a počet lůžek v sociálních službách," uvedl hejtman.

Návštěvníci se mohli během dnešního programu Svátku seniorů naučit sebeobraně a jak preventivně jednat proti podvodnému jednání, zkusit si orientační test paměti nebo si nechat poradit, jak jíst zdravěji. V kulturním programu vystoupil zpěvák Marcel Zmožek, Skautská dechovka a na klavír zahrál Petr Hubáček.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)