Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • Broumovsko
  • Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 2. do 4. srpna
banner

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 2. do 4. srpna

René Herzán

Čtvrtek, 1. srpna 2019

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 2. do 4. srpna

Křinická pouť, derniéra divadelní hry Cesta Emericha Ratha, koncerty festivalů Varhanní léto a Za poklady Broumovska, vernisáž výstavy, závody v rybolovu či thajské masáže. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 2. do 4. srpna konají na Broumovsku.

Festival Varhanní léto 2019 dnes pokračuje dalším koncertem. V kostele sv. Václava v Broumově zahraje od 19 hodin Ondřej Valenta.

Vernisáž zahájí dnes výstavu Jiřího Slívy Humor v grafice. V Zeleném domečku v Polici nad Metují se začne v 18 hodin. Výstava potrvá do 1. září.

Originálně ztvárněná divadelní inscenace o česko-německém sportovci a broumovském hrdinovi Emerichu Rathovi naposledy míří na prkna, která "znamenají svět". Derniéra představení Cesta Emericha Ratha pod taktovkou režiséra Petra Lanty se uskuteční v pátek od 19 hodin v sále Dřevník v klášterní zahradě v Broumově.

Smart kvíz je celovečerní zábavně-vědomostní klání, ve kterém startující tým čeká 50 otázek z různých témat. Soutěž se uskuteční v pátek od 19 hodin v restauraci U Tří růží v Broumově. Je nutné se předem přihlásit.

V sobotu se koná Vycházka Polickem IV. nazvaná Mechorosty na Hejdě a v Kočičích skalách. S Mgr. Eliškou Vicherovou, pracovnicí Správy CHKO Broumovsko, půjdete z Pěkova na Ostaš, Hejdu a přes Kočičí skály zpět do Pěkova.

Na sportovišti v Božanově se v sobotu bude hrát turnaj trojic v nohejbale nazvaný Božkov cup. Prezentace je od 8:30 hodin, hrát se začne od 9 hodin.

Rybník za Šolcovnou v Hejtmánkovicích bude v sobotu místem konání Závodů v rybolovu. Klání vypukne v 10 hodin v několika kategoriích. Úlovky budou využity pro potřebu obce.

V sobotu máte možnost v Centru Walzel v Meziměstí absolvovat thajské masáže v solné jeskyni za doprovodu relaxační hudby, při světle svíček a s vůní orientálních olejů. Počet masáží je omezený, je nutné se objednat.

Na zahradě Obecního domu začne v sobotu ve 14 hodin Křinická pouť. Součástí bude jarmark, procesí ke kapličce, mše a odpolední posezení s hudbou a občerstvením.

Ve 2. kole Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje nastoupí v sobotu Spartak Police nad Metují proti týmu FK Kratonohy/FC Olympia HK. Zápas začne v 17:30 hodin.

Během šestého koncertu festivalu Za poklady Broumovska v klášterním kostele sv. Vojtěcha vystoupí hornisté Zuzana Rzounková a Martin Sokol - lektoři Letních hornových kurzů, jež jsou výrazným projektem souvisejícím s festivalem. Naše významné hornisty doplní tenorista Martin Šrejma, smyčcový orchestr L´Armonia Terrena a dirigent Zdeněk Klauda. Začne se v sobotu v 18 hodin.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)