Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • Oslavuj a oživuj Broumov

Oslavuj a oživuj Broumov

Ivana Čuříková, foto archiv Broumov 2028

Středa, 22. června 2022

Oslavuj a oživuj Broumov

Ve čtvrtek 23. června se na Mírovém náměstí v Broumově uskuteční poslední ze série akcí Ty tvoříš Broumov.

Jedná se o pátou a poslední akci ze série Ty tvoříš Broumov, která má za cíl přiblížit obyvatelům Broumova kandidaturu na Evropské hlavní město kultury 2028 a zároveň být také příležitostí k setkávání a poznávání svých sousedů.

Oslavuj a oživuj Broumov se uskuteční ve čtvrtek 23. června na Mírovém náměstí v Broumově a bude ve své podstatě oslavou vytvoření kulturní koncepce (strategického rozvojového dokumentu, který určí směřování broumovské kultury na následujících deset let do roku 2032. Na dokumentu se intenzivně pracovalo skoro dva roky a je výsledkem práce kulturních expertů a zdejších kulturních aktérů.) a zároveň také oslavou sousedství a oživeného centra města.

Oslava začne v 16 hodin. V průběhu odpoledne se návštěvníkům představí se svým tanečním vystoupením žáci ze Základní a Praktické školy Broumov a také žáci tanečního oboru ZUŠ Broumov. V podvečer proběhne křest a představení kulturní koncepce a také představení grantové výzvy Máme rádi Broumovsko. A na závěr večera vystoupí Café Baret a po nich Karolína Soukupová.

V průběhu celého odpoledne mohou návštěvníci vyplnit soutěžní kvíz, při jehož správném zodpovězení mohou soutěžit o přelet nad Broumovem. Mohou také v pocitové mapě vyjádřit, kde v Broumově se ne/cítí dobře a co by chtěli změnit. Zúčastnit se mohou také workshopu vázání kytic anebo se vydat Broumovem po stopách stonebalancingu.

Proč by měli lidé dorazit? Protože je hezké strávit čtvrteční odpoledne venku, se svými sousedy, známými i neznámými. Je hezké radovat se z kultury, živého náměstí plného lidí, budoucnosti i nových spoluprací, které nová kulturní koncepce symbolizuje.

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)