Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • Broumovsko
  • Pomůže Léto u Stěnavy obnově plácku v Broumově?

Pomůže Léto u Stěnavy obnově plácku v Broumově?

Kateřina Ostradecká

Pondělí, 3. května 2021

Pomůže Léto u Stěnavy obnově plácku v Broumově?

Agentura pro rozvoj Broumovska rozjela 1. května kampaň Léto u Stěnavy, pomocí které by chtěla se zapojením veřejnosti vybrat peníze na obnovu a oživení jednoho z plácků v Broumově – v Dvořákově ulici, nedaleko bývalých jatek.

Projekt obnovy chce vnést život na toto místo a tichý výchozí bod cyklostezky vedoucí na Otovice proměnit v příjemný prostor, kde se budou scházet sousedé, rodiny i přátelé. Kampaň byla zahájena v sobotu 1. května na darovacím portálu www.darujme.cz/letoustenavy, kde je možné tuto obnovu podpořit libovolnou částkou. Každou vybranou korunu zdvojnásobí Nadace OSF.

„Za vybrané peníze bychom tento plácek u Stěnavy chtěli oživit a vybavit novým zařízením – například veřejným grilem či ohništěm, lavičkami, stoly nebo herními prvky pro děti. Pokud by se podařilo vybrat dostatek financí, rádi bychom také v další fázi zachránili – a postupně opravili – chátrající domky, které se nacházejí u tohoto plácku,“ uvedla Pavla Jenková z Agentury pro rozvoj Broumovska.

Kampaň poběží celý květen a do obnovy plácku se může zapojit široká veřejnost, a to různými způsoby. „Kromě finančního přispění budeme moc rádi například za vyplnění online dotazníku, který je možné najít na webu Agentury pro rozvoj Broumovska, kde nám může veřejnost dát vědět, jak by tato obnova mohla vypadat a co by tam nemělo chybět. Veškeré podněty předáme architektovi, který navrhne budoucí podobu místa. Do obnovy se mohou zapojit také děti z Broumova, pro které jsme vyhlásili výtvarnou soutěž o ceny. Stačí nakreslit, jak by oživený plácek mohl v budoucnu vypadat, a malbu donést do 27. května do klášterní kavárny nebo poslat do Agentury pro rozvoj Broumovska,“ dodává Pavla Jenková.

Všechna díla z výtvarné soutěže budou vystavena právě na plácku u Stěnavy, kde se v sobotu 29. 5. 2021 od 16.00 uskuteční Sousedská opékačka, na kterou je zvána i nejširší veřejnost. Bližší informace k celé kampani, k online dotazníku i výtvarné soutěži najdou zájemci na webu Agentury pro rozvoj Broumovska: www.aprb.cz/letoustenavy.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)