Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • Poslední příležitost vidět Ďáblovu bibli

Poslední příležitost vidět Ďáblovu bibli

Michaela Plchová, foto archiv

Úterý, 30. srpna 2022

Poslední příležitost vidět Ďáblovu bibli

Ve středu 31. 8. je možné naposledy shlédnout vzácnou kopii největší rukopisné knihy světa, tzv. Codex Gigas

Kopie Ďáblovy bible je po celé léto vystavena v klášteře Broumov a návštěvníci měli možnost vidět ji Nočních hraných prohlídkách či během speciálních prohlídek. Ve středu 31. 8. proběhnou poslední dvě Noční prohlídky, při kterých je možné si kopii největší rukopisné knihy světa prohlédnout.

Ďáblova bible byla sepsána počátkem 13. století v podlažickém klášteře a v letech 1477–1593 byla uložena v broumovském klášteře. O rok později byla převezena do Prahy, odkud byla ukořistěna švédskými vojsky během třicetileté války. Od té doby se rukopis nachází v Královské knihovně ve Stockholmu. Objemný svazek váží 75 kilogramů, na výšku měří téměř jeden metr a pojí se s ním mnoho legend.

Noční prohlídky jsou ve dvou časech – ve 20:00 a 21:30, vstupné: 220 Kč / 180 Kč (děti), rezervace: prohlidky@klasterbroumov.cz.

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)