Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • Teplické oslavy nabídnou bohatý program

Teplické oslavy nabídnou bohatý program

Věra Prokopová, foto archiv města

Úterý, 9. srpna 2022

Teplické oslavy nabídnou bohatý program

Silniční vláček, komentované prohlídky skal s průvodcem a hudbou, šermířská představení či speciální Teplické pivo – to je jen výběr z nabídky akcí, které čekají na návštěvníky oslav v Teplicích nad Metují. Ty proběhnou ve dnech 12. až 14. srpna.

Připomínáme si tři výročí, která se v letošním roce potkaly: 660 let od první písemné zmínky o naší obci, 50 let od povýšení na město a 30 let existence továrny na stáčení kojenecké vody. Těšit se můžete na divadelní představení pro dospělé i pro děti, koncerty, výstavy i jarmark. Podrobný program najdete na plakátě a také v záložce Volný čas na stránkách města.

Již nyní můžete navštívit dvě výstavy, které se konají u příležitosti oslav. Je to výstava fotografií manželů Meierových z meziválečného období, pořízených v Teplicích nad Metují a blízkém okolí. Půdní nález starých skleněných negativů dává nahlédnout do života města v první polovině minulého století. Tuto výstavu si prohlédnete v zasedací síni na úřadě.

Další zajímavou výstavu můžete navštívit v teplickém Infocentru od začátku srpna. Zde si prohlédnete historické snímky Teplic nad Metují. Fotografie pocházejí z okresního archivu a ze soukromé sbírky.

V sobotu 13. 8. bude Teplicemi jezdit silniční vláček, který bude návštěvníky oslav vozit z náměstí (příp. parku) do závodu Natura pod Lachovem, kde bude kromě prohlídek připraveno i občerstvení a atrakce pro děti. Po trase bude možné vystoupit i nastoupit u hasičárny naší jednotky SDH, úpravny vody VAKu v ulici Palackého, u vrtu kojenecké vody a u Astry. Tady všude pro vás budou připraveny prohlídky, u zahrádkářů v Astře si budete moci dát kávu a domácí dobroty k tomu.

Dalším bodem z programu, na který vás chceme upozornit, jsou komentované prohlídky Teplických skal. Využijte příležitosti projít si teplické skály tak, jako před mnoha lety. Tedy s průvodcem a s hudebním doprovodem. U Ozvěny zahrají hornisté na lesní rohy a ve Skalním chrámu bude hrát flašinetář. Vstupné do skal mají obyvatelé Teplic nad Metují a přilehlých obcí zdarma. Prohlídky jsou naplánované na sobotu 13. 8. i na neděli 14. 8. v těchto časech: v 10.00 a v 16.00 hodin. Na prohlídku je nutné se objednat, objednávejte se na telefonu 730 875 907, nebo osobně v Infocentru.

S průvodcem si budete moci projít i Teplice, na komentované prohlídce se dozvíte spoustu zajímavostí z historie města. Sraz zájemců bude před Infocentrem v sobotu v 10.00 nebo ve 14.00 hodin a v neděli v 11.00 hodin.

Jsme také moc rádi, že Teplice navštíví vnučka poslední majitelky Dolního zámku, paní Beate Baron. Její vyprávění si budete moci vyslechnout na vernisáži fotografií z jejího rodinného alba, v sobotu 13. 8. od 15.00 hodin v Domově Dolní zámek.

Na plakáty se nám nedostalo vystoupení šermířů, v sobotu odpoledne je uvidíte v parku dokonce dvakrát. Jednou to bude pohádkové vystoupení pro děti a podruhé klasické šermířské pásmo. Pro děti budou připravené soutěže a skákací hrad. Krásné, kvalitní a dobré výrobky si budete moci prohlédnout a zakoupit na řemeslném jarmarku, kde se představí regionální výrobci. Třešničkou na dortu bude Teplické pivo, které pro tuto příležitost uvaří pivovar Opat.

Celý program bude pro návštěvníky zdarma.

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)