Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • Broumovsko
  • V broumovské nemocnici probíhají dvě stavební zakázky
banner

V broumovské nemocnici probíhají dvě stavební zakázky

René Herzán

Úterý, 13. července 2021

V broumovské nemocnici probíhají dvě stavební zakázky

Jistě každý, kdo procházel či projížděl kolem nemocnice v Broumově, zaznamenal čilý stavební ruch. A to i o víkendech! V areálu nemocnice totiž v současné době probíhají hned dvě stavební zakázky.

První z nich je nazvaná „Snížení energetické náročnosti budovy nemocnice v Broumově - objekty A+B+C. „Což znamená, že se postupně vyměňují okna a dveře, které ještě nejsou vyměněny, zateplují se obvodové stěny a sokly objektu i stropní konstrukce,“ uvedla tisková mluvčí Královéhradeckého kraje Martina Svatoňová. Stavební úpravy zde provádí firma HV stavby a práce s.r.o. a cena zakázky je ve výši 16,2 milionu korun včetně DPH. Předpokládané dokončení je v září 2021. Akce je i částečně hrazena z prostředků OPŽP (dotační program Operační program Životní prostředí).

Druhou akcí je „Stavební úpravy LNP nemocnice v Broumově.“ „Tato akce probíhá souběžně. Jedná se o stavební úpravy 2. NP, kde vzniknou přestavbou stávajících pokojů nové pokoje pro oddělení lůžek následné péče. Celkem vznikne 12 pokojů o kapacitě 26 lůžek, provozní zázemí, sesterna, sociální zařízení, čistící místnosti, asistované mytí, pracovna fyzioterapeuta a sklady prádla,“ upřesnila Martina Svatoňová. Stavební úpravy provádí firma CE-ING s.r.o., cena zakázky je ve výši 22,3 milionu korun včetně DPH. Dokončení stavebních prací se předpokládá v říjnu 2021. Akce je hrazena z Fondu rozvoje a reprodukce kraje.

Přidejte komentář:

Diskuse je uzamčena pouze pro registrované uživatele.
Pokud se chcete do diskuse zapojit, zaregistrujte se nebo se přihlaste

Diskuze k článku:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)