Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • Broumovsko
  • V Náchodě brzy zahájí demolici zchátralých objektů v lázních Běloves
banner

V Náchodě brzy zahájí demolici zchátralých objektů v lázních Běloves

René Herzán

Pátek, 31. ledna 2020

V Náchodě brzy zahájí demolici zchátralých objektů v lázních Běloves

Již v příštím týdnu budou dle sdělení společnosti Priessnitzovy léčebné lázně, a.s., zahájeny bourací práce v areálu lázní Běloves. Společnost Alprim CZ, s.r.o., která bude práce provádět, zahájí bourání s ohledem na své kapacity ještě dříve než bylo začátkem roku avizováno.

"Nejprve budou na základě platného povolení k demolici zbourány objekty s narušenou statikou, bez střechy, které bezprostředně hrozí zřícením. Jedná se o blok provozních budov s označením – Helena 2 (čp. 133), Ivan (čp. 247) a navazující garáž," upřesnil místostarosta Jan Čtvrtečka.

S dokončením bouracích prací se pak počítá na podzim, a to i s ohledem na klimatické podmínky, aby se předešlo zvýšené prašnosti především v letních měsících. Bourání objektů by mělo být kompletně dokončeno do konce letošního roku.

"Je to skvělá zpráva! Již dlouho jsme čekali na vlastníka, se kterým budeme moci spolupracovat na rozvoji tohoto území jako celku. Že se bude muset začít nejprve demolicí, je při pohledu na objekt zchátralých lázní více než zřejmé. Noví vlastnící tímto krokem jasně potvrzují, že do projektu chtějí investovat," uvedl starosta Jan Birke.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)