Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • V prodeji je kalendář na podporu broumovských kostelů
banner

V prodeji je kalendář na podporu broumovských kostelů

Nikola Hlavicová, foto Dano Veselský

Neděle, 4. prosince 2022

V prodeji je kalendář na podporu broumovských kostelů

Broumovská skupina kostelů se letos zařadila mezi národní kulturní památky České republiky. Unikátní barokní stavby z 18. století jsou pýchou regionu a farníci z broumovské farnosti spolu s podporovateli v posledních letech neúnavně pracují na jejich obnově. Ta je však finančně velmi nákladná. I proto vznikl na podporu kostelů kalendář, letos už pátý.

Kalendář s fotografiemi broumovských kostelů představil v Bruselu farář Martin Lanži spolu s europoslancem Tomášem Zdechovským (KDU-ČSL), který kostely dlouhodobě propaguje a usiluje o jejich záchranu. Cílem je podle něj zapsat tyto sakrální památky na seznam UNESCO. Letošní zařazení mezi národní kulturní památky České republiky považuje za krok správným směrem a za ukázku toho, že UNESCO není nedosažitelné. „Z kalendáře na rok 2023 mám velkou radost, fotografie jsou mimořádně povedené a velmi věrně zachycují krásu broumovských kostelů. Jde o památky, které mají pohnutou historii a jsou opravdu ozdobami místní krajiny. A to přesně fotografie ukazují,“ uvádí Zdechovský.

„Cílem kalendáře je přilákat na místo nové návštěvníky a ukázat, jaké skvosty na Broumovsku máme. Výtěžek, který můžeme díky dobrovolným příspěvkům z distribuce kalendáře získat, poputuje na další opravy kostelů,“ dodává Lanži.

Autorem fotografií je jako již tradičně Dano Veselský, kalendář vznikl za podpory Královéhradeckého kraje a europoslance Tomáše Zdechovského.

Od 1. prosince je možné si kalendář broumovské skupiny kostelů pro rok 2023 objednávat prostřednictvím email church.broumov@gmail.com. Doporučená minimální cena je 150,- Kč za kus. Kalendář by měl být též k dostání v broumovském infocentru.

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)