Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • Velká radost v Heřmánkovicích

Velká radost v Heřmánkovicích

Jana Králová, foto archiv obce

Čtvrtek, 16. června 2022

Velká radost v Heřmánkovicích

Obec Heřmánkovice získala tři ocenění v soutěži Vesnice roku 2022.

Heřmánkovice, vesnice „na konci světa“ v Broumovském výběžku, mají velikou radost. V březnu 2022 jsme přihlásili naši obec do soutěže Vesnice roku 2022. Dle pravidel jsem zaslali přihlášku s popisem obce, fotografie a přáli jsme si – ne zvítězit, ale alespoň uspět a obec ukázat světu. Návštěva hodnotící komise proběhla v přátelském duchu, i když dvě hodiny na přestavení obce je opravdu málo. Jako nováček v soutěži jsme velice nadšeně povídali a představovali naši vesnici a komisaři byli velice shovívaví a vděční posluchači. 

A světe div se, uspěli jsme. Hned ve třech odvětvích soutěže. Možná škoda, že ne v těch nejvíce ohodnocených, ale úspěch tu je, a máme z něj obrovskou radost. Doma je: Cena hejtmana za moderní knihovnické a informační služby, Cena naděje pro živý venkov-za příkladnou mezigenerační spolupráci a Zlatá cihla-obnova či rekonstrukce památkově chráněných objektů a památek místního významu.

Tento úspěch nám potvrzuje, že naše práce není zbytečná a směřování obce jde správným směrem. Všechna tři ocenění mají souvislost se strategií starostky obce Heřmánkovice – spolupráce občanů se zastupiteli obce a jejich spolupodílení se na rozvoji své obce. Obce, kde žijí, podnikají nebo pořádají kulturní či sportovní akce. Vznikají tak drobné nitky vztahů k vesnici, které se časem propletou v pevnou pavučinu, kterou, jak doufáme, nebude jednoduché zničit.

Jedním z našich velikých úspěchů, kterým se pochlubíme dnes, je spolupráce s kluky z Board Clubu Broumov. V roce 2015 jsme jim pronajali bývalé koupaliště Heřmánkovice. Kluci už s námi spolupracovali i dříve, když se spolupodíleli na fungování lyžování a snowboardingu na Janovičkách. Od roku 2015 provozují akce na našem koupališti. Jejich plány byly možná až nerealistické, ale my jsme jim chtěli věřit, že to zvládnou. Budují velice zajímavý sportovně-kulturní areál významu už dávno přesahujícím Broumovsko. V letošním roce zde budou koncerty, divadelní představení nebo třeba dětské tábory. Z proběhlých akcí to jsou například hudební či sportovní workshopy, filmová promítání nebo fotografický kemp. Spoustu dalších informací najdete na jejich stránkách: www.bcb-janovicky.cz.

Velice rádi Vás tedy zveme k nám do Heřmánkovic a na Janovičky. Přijeďte za kulturou, sportem nebo za klidnou procházkou krásnou přírodou a lesy v Javořích horách.

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)