Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání

Začal nový školní rok

René Herzán

Úterý, 3. září 2019

Začal nový školní rok

Prázdniny skončily a v pondělí dětem začal nový školní rok. Do českých škol zamířily před osmou hodinou ranní tisíce dětí a svůj velký den si užívali také prvňáčci v Broumově. Do lavic Masarykovy základní školy usedlo 42 dětí plus byla otevřena přípravná třída se 12 dětmi, Základní školu Hradební zahájilo 38 nových školáků.

Děti ve dvou prvních třídách na Základní škole Hradební přivítal ředitel školy Vladimír Vondrouš, starosta Broumova Jaroslav Bitnar a Gabriela Vytlačilová z městského odboru školství. Starosta popřál dětem i rodičům hodně štěstí, dětem předal sladkosti a učitelkám květiny. Místostarosta Kamil Slezák zase navštívil Masarykovu základní školu.

I letos prvňáci v Královéhradeckém kraji dostali během zahájení školního roku startovací balíček s bezpečnostními reflexními prvky a drobnými dárky.

"Navzdory svému věku a nedostatku zkušeností se světem dospělých se školáci často pohybují v hustém silničním provozu, mnohdy i na špatně osvětlených místech a podél komunikací, kde není chodník ani cyklostezka. Tato preventivně-bezpečnostní akce slouží k ochraně malých školáků a zároveň má za cíl upozornit řidiče, že prázdniny už skončily a na silnicích bude zapotřebí dbát zvýšené pozornosti a opatrnosti," uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Prvňáci v balíčku s bezpečnostních prvky našli také knížku s dopravními značkami, kde se díky ukázkám zábavnou formou dozví, jak se při cestě domů, do školy nebo na kroužky chovat v silničním provozu.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)