Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • Začíná zásadní oprava Soukenické ulice

Začíná zásadní oprava Soukenické ulice

Text a foto Bára Fialová

Čtvrtek, 23. května 2024

Začíná zásadní oprava Soukenické ulice

V pondělí 20. května začaly Vodovody a kanalizace Náchod kompletní rekonstrukci vodovodu části ulice Soukenické v Broumově. Začíná tak kompletní rekonstrukce této ulice včetně chodníků a osvětlení, jejíž první etapa zahrnuje úsek od mostu přes Stěnavu až po pneuservis Jopeco. 

Práce na opravě vodovodního systému budou probíhat etapově. První etapa, která byla zahájena v pondělí, bude od mostu přes Stěnavu po odbočku do ulice Havlíčkova. „Po dobu rekonstrukce vodovodního řadu dojde k přerušení dodávek pitné vody, a to u následujících čísel popisných: 7, 8, 9, 13, 14, 16, 17, 18, 21, 22, 24, 26, 27. Omezení se týká pracovních dní vždy v čase od 7:30 do asi 16 hodin. U domu s číslem 13 bude pro potřeby místních umístěna cisterna s pitnou vodou,“ informoval Městský úřad v Broumově prostřednictvím svých internetových stránek. 

Poté, co se opraví vodovod, bude následovat kompletní rekonstrukce cesty. Celkově by se mělo zrekonstruovat asi 350 metrů komunikace, včetně odvodnění, chodníků, veřejného osvětlení a přípravy několika kanalizačních přípojek.  

„Nové veřejné osvětlení se udělá až po most vedoucí na cyklostezku. Předpokládáme, že rekonstrukce začne v červenci a měla by být hotová do konce října,“ upřesnil místostarosta Broumova Kamil Slezák. „Plánuje se oprava celé Soukenické, máme to naprojektované až po křižovatku u pivovaru v Olivětíně, ale vše se bude samozřejmě odvíjet od financí. Celkové náklady počítáme až na 80 milionů, takže opravy budeme realizovat postupně.“

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)