Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Hyde Park
  • Broumovsko
  • Zemřela lyžařská legenda Stanislav Jirásek z Machova

Zemřela lyžařská legenda Stanislav Jirásek z Machova

René Herzán

Středa, 24. března 2021

Zemřela lyžařská legenda Stanislav Jirásek z Machova

V úterý 23. března 2021 ve věku nedožitých 92 let skonala nad ránem v kruhu rodinném legenda podkrkonošského lyžování pan Stanislav Jirásek z Machova. Celý svůj dlouhý život zasvětil lyžování.

Největší úspěchy slavil v padesátých a šedesátých letech ve čtyřkombinaci (sjezd, slalom, skok a běh) a později v závodě sdruženém a běhu, ve kterém byl v kategorii nad 35 let na třetím a šestém místě na Mistrovství ČSSR v závodě na 50 km – Hančově memoriálu. Za 65 let trenérské činnosti naučil několik stovek dětí běhat i skákat na lyžích. Několik jeho svěřenců se stalo i reprezentanty České republiky. Coby běžecký rozhodčí a rozhodčí stylu byl aktivní ještě ve svých 89 letech.

Za svůj příkladný fair play čin při závodě na 70 km Po hřebenech Krkonoš obdržel od tehdy Československého Olympijského výboru Čestné uznání a před pěti lety Zlatou korunu Královéhradeckého kraje za dlouholetou činnost s mládeží.

Poslední rozloučení proběhne v sobotu 27. března 2021 od 14 hodin v kostele sv. Václava v Machově.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)