Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • ČR a Broumovsko
  • Bezpečně do školy i do přírody. Každý prvňák v Královéhradeckém kraji dostane 1. září startovací kufřík
banner

Bezpečně do školy i do přírody. Každý prvňák v Královéhradeckém kraji dostane 1. září startovací kufřík

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ

Čtvrtek, 10. července 2014

Bezpečně do školy i do přírody. Každý prvňák v Královéhradeckém kraji dostane 1. září startovací kufřík

Prázdniny sice teprve začaly, ale Královéhradecký kraj už přesto připravuje projekt, který se váže k začátku školního roku – Bezpečně do školy i do přírody. Díky němu dostanou děti, které nastupují do první třídy kufřík s výbavou pro prvňáky. A to nejen s tou školní.    

"Projektem Bezpečně do školy i do přírody chceme dát dětem nejen jakousi základní výbavu školních pomůcek. Chceme tímto krokem přispět k získání povědomí, jak se správně a bezpečně chovat v silničním provozu, až třeba vyrazí poprvé samy do školy," představuje smysl projektu radní pro oblast školství Táňa Šormová.

Letos do první třídy nastupuje asi šest a půl tisíce dětí a každé z nich dostane 1. září zdarma startovací kufřík. V něm najdou nejen výbavu do školy, například tužky, pastelky, fixy, blok nebo svačinový box, ale i předměty s bezpečnostními prvky – reflexní vestičku nebo reflexní pásky a samolepky, které si mohou připevnit nebo přilepit na batoh. Součástí bude i dětský časopis, který se bude věnovat právě bezpečnosti v provozu.

"V současné době ještě oslovujeme další možné partnery, aby toho děti v kufříku našly co nejvíce. Podpořila nás třeba královédvorská ZOO, která dodá dětem rozvrhy, spolupracujeme i s Policií ČR a BESIPem, od kterých děti dostanou omalovánky," dodává radní Šormová.

Královéhradecký kraj se projektem Bezpečně do školy i do přírody připojuje ke kraji Vysočina, kde už úspěšně funguje dva roky a k Jihočeskému kraji, kde ho odstartovali poprvé v loňském roce.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)