Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • ČR a Broumovsko
  • Bezpečně do školy i do přírody: Královéhradecký kraj rozdá prvňáčkům výbavu na cestu do školních lavic
banner

Bezpečně do školy i do přírody: Královéhradecký kraj rozdá prvňáčkům výbavu na cestu do školních lavic

RENÉ HERZÁN

Úterý, 30. srpna 2016

Bezpečně do školy i do přírody: Královéhradecký kraj rozdá prvňáčkům výbavu na cestu do školních lavic

Prázdniny končí a s nimi i přípravy na zahájení školního roku. Letos v rámci projektu, který se zaměřuje na bezpečný návrat dětí do škol, dostanou žáci nastupující do prvních tříd výbavu, která je poučí o silničním provozu a zvýší bezpečnost při každodenní cestě do školních lavic.    

"Projektem Bezpečně do školy i do přírody chceme dát dětem jakousi základní výbavu, kterou chceme tímto krokem přispět k získání povědomí, jak se správně a bezpečně chovat v silničním provozu, až třeba vyrazí poprvé samy do školy. Zároveň tím ale upozorňujeme také dospělé, aby byli v každodenním provozu ohleduplnější, a především v začátku školního roku byli obezřetnější," představil smysl projektu hejtman Lubomír Franc.

Podobný uvítací balíček pro prvňáčky připravil kraj už po třetí. Letos nastupuje v kraji do první třídy a asi šest a půl tisíce dětí, a každé z nich dostane 1. září zdarma startovací batůžek. V něm najdou hlavně výbavu na cestu školy – reflexní vestu, reflexní pásku a odrazky, které si mohou připevnit nebo přilepit na batoh. Součástí jsou i hry, které děti poučí o bezpečnosti v provozu.

Kraj zde spolupracoval s celou řadou partnerů, například Krajským ředitelstvím policie Královéhradeckého kraje, BESIP, ZOO Dvůr Králové nad Labem nebo Hvězdárnou a planetáriem Hradec Králové. Královéhradecký kraj se projektem Bezpečně do školy i do přírody připojuje ke kraji Vysočina, kde už úspěšně funguje tři roky, a k Jihočeskému kraji, kde ho odstartovali v loňském roce.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)