Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • ČR a Broumovsko
  • Bilance činnosti Ligy proti rakovině Náchod v roce 2019
banner

Bilance činnosti Ligy proti rakovině Náchod v roce 2019

RENÉ HERZÁN

Pondělí, 6. ledna 2020

Bilance činnosti Ligy proti rakovině Náchod v roce 2019

Každoročně na konci roku hodnotí svou celoroční činnost Liga proti rakovině Náchod, zapsaný spolek, občanské sdružení onkologických pacientů a přátel, které již více než 20 let působí v oblasti protinádorové prevence. Prvořadým cílem náchodské LPR je především soustavná preventivní činnost, v níž se její členové zaměřují zejména na mladou generaci – středoškolskou mládež. Součástí přednášek je i nácvik samovyšetření pro prevenci rakoviny prsu na fantomových modelech.

Za svůj největší úspěch v roce 2019 považují členové náchodské pobočky LPR historicky nejlepší výsledek Českého dne proti rakovině, veřejnosti známého pod názvem Květinový den. Díky spolupráci s 12 středními školami, se skauty a junáky i s dalšími dobrovolníky v mnoha městech a obcích Náchodska, Broumovska, Policka, Trutnovska, Novoměstska a Jaroměřska bylo dne 15. května 2019 za chladného a deštivého počasí v našem regionu prodáno celkově 13 264 kytiček a na celorepublikový účet sbírky bylo posláno 304 272 Kč!

Oproti loňskému ročníku se jedná opět o zlepšení, a to téměř o 1000 kytiček a více než 26 000 Kč. Nově letos s prodejem květin pomáhali studenti Obchodní akademie Trutnov a skauti z Červeného Kostelce. Největší pochvalu ze škol si právem zaslouží trojice, která se rok co rok umisťuje v prodeji květinek na prvních pozicích a letos opět zlepšila své výsledky: Střední průmyslová škola Otty Wichterleho, konkrétně obory Velké Poříčí, která přispěla do sbírky částkou 48 046 Kč, druhá byla Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola Trutnov s výtěžkem 39 257 Kč a na třetím místě se umístila Obchodní akademie Náchod s 35 874 Kč. Upřímné poděkování patří všem prodejcům – žákům, studentům i jejich pedagogům a dalším dobrovolníkům za jejich obětavý přístup ke sbírce. Veliký dík za spolupráci také patří pracovníkům a pracovnicím České pošty Náchod a jejího depa.

Největší překvapení ale přišlo po zveřejnění celostátní statistiky úspěšnosti 63 onkologických organizací, zapojených do sbírky. V té se celkově umístila náchodská LPR v počtu prodaných kytiček v celé České republice na téměř neuvěřitelném 2. místě! Je to úctyhodný výkon i veliká čest pro celý náš region, který tak překonal všechna mnohem větší města i početnější organizace. Stojí za ním ohromný kus práce členů Ligy proti rakovině Náchod a spolupracujících subjektů i tradičně vstřícné přijetí a podpora mnoha ochotných dárců z řad občanů. A nezměnila na tom nic ani nepřízeň počasí. Právě naopak. Srdce příznivců sbírky byla v roce 2019 otevřená dokořán pro pomoc druhým. Zároveň je důležité, že významná část výtěžku sbírky se vždy vrací zpět do regionu, v první řadě pro Hospic Anežky České v Červeném Kostelci.

Věříme, že i v dalších letech bude veřejnost příznivě nakloněna našim projektům. Již nyní probíhá příprava na letošní ročník Květinového dne, který proběhne ve středu 13. května 2020. Zároveň bychom v našich řadách rádi uvítali nové zájemce o dobrovolnickou práci v naší organizaci, protože akcí a aktivit je opravdu dost! Pokud nám chcete v naší činnosti pomoci, ozvěte se prosím na kontaktní tel. 605 244 562. Naše občanské sdružení sídlí na adrese Pražská 1759 (areál Hamra).

V roce 2020 přejeme ze srdce všem především pevné zdraví a dobrou mysl!

Za Ligu proti rakovině Náchod, z. s.: MUDr. Vladimír Müller, Ing. Libuše Kučerová, Mgr. Renata Lelková

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)