Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • ČR a Broumovsko
  • Chodci a cyklisté, buďte vidět! Policisté se zaměří na nemotorizované účastníky silničního provozu
banner

Chodci a cyklisté, buďte vidět! Policisté se zaměří na nemotorizované účastníky silničního provozu

RENÉ HERZÁN

Úterý, 1. listopadu 2016

Chodci a cyklisté, buďte vidět! Policisté se zaměří na nemotorizované účastníky silničního provozu

V souvislosti s nadcházející častější sníženou viditelností a s nepříznivým vývojem dopravní nehodovosti s účastí chodců a cyklistů v tomto období v minulých letech je na listopad vyhlášeno celorepublikové bezpečnostní opatření, ke kterému se připojili i policisté z Královéhradeckého kraje.

Dopravní policisté se zaměří zejména na pohyb chodců a cyklistů za snížené viditelnosti na pozemních komunikacích mimo obec. Na stanovištích bude přítomen i policista z oddělení tisku a prevence, který neviditelné chodce poučí o nebezpečnosti takového chování a pro jejich zviditelnění jim připne reflexní pásku.

"Důležité je být viděn! Pokud hazardujete se svým zdravím či životem, nejste vidět, způsobíte nepříjemné problémy i řidiči, který vás snadno přehlédne a nebo vás při jízdě nemohl zaregistrovat vůbec," upozorňuje tisková policejní mluvčí Iva Kormošová.

Podle statistiky Policie ČR se v roce 2015 na území Královéhradeckého kraje stalo 157 střetů vozidla s chodcem, při kterých 5 chodců zemřelo, 23 bylo těžce zraněno a 107 zraněno lehce. V roce 2014 bylo 143 střetů, z toho 6 skončilo tragicky, 24 chodců utrpělo těžké zranění a 123 lehké.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)