Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání

Důchodkyni hledali čeští i polští policisté

RENÉ HERZÁN

Neděle, 21. července 2013

Důchodkyni hledali čeští i polští policisté

Z Domova důchodců v Malé Čermné u Hronova, který těsně sousedí s Polskem, ve středu odpoledne zmizela jedna z obyvatelek. Po šesté hodině pracovníci domova zalarmovali policii, že postrádají 79letou obyvatelku. Odešla na procházku a dosud se nevrátila zpátky. Seniorku nakonec našli v Náchodě na nádraží.

"O půl čtvrté dopoledne ji prý viděli ve vedlejším Polsku, procházet se lázeňským parkem městečka Kudowa Zdrój. V šest hodin, kdy se informaci policisté dozvěděli, už žena ale dávno opustila lavičky lázeňského areálu. Do jejího hledání se zapojila i polská hlídka, ale důchodkyně nikde. Na české straně pročesávali čeští policisté stezky a uličky, na straně polské dělali polští policisté totéž. Nahlášeno totiž měli, že seniorka je po fyzické stránce v pořádku, jejím jediným zdravotním handicapem je zmatenost stáří," komentovala případ se šťastným koncem tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Nakonec důchodkyni policejní hlídka společně s pracovnicí Domova objevila na náchodském nádraží, na místě od domova vzdušnou čarou vzdáleném 4,5 kilometru. Seniorka musela ujít nejméně 5 kilometrů. "Poněkud utrmácenou dlouhým pochodem, ale nijak nezraněnou, seniorku si převzala zpět pod svá křídla na místě pracovnice Domova," dodala Eva Prachařová.

Foto pumeva

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)