Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • ČR a Broumovsko
  • Dvě děti ve dvou dnech vběhly pod auto. Policisté apelují na rodiče, aby je poučili

Dvě děti ve dvou dnech vběhly pod auto. Policisté apelují na rodiče, aby je poučili

RENÉ HERZÁN

Čtvrtek, 6. února 2014

Dvě děti ve dvou dnech vběhly pod auto. Policisté apelují na rodiče, aby je poučili

V pondělí došlo v Hradci Králové ke střetu desetileté dívky s osobním vozidlem. Ve středu vběhla náhle do jízdní dráhy jedenáctiletá dívka v Novém Bydžově. Policisté apelují především na rodiče, aby své děti nezapomínali opakovaně poučovat, jak se mají chovat, pokud se ocitnou na ulici bez jejich doprovodu.

V pondělí odpoledne došlo v ulici Spořilovská v Hradci Králové ke střetu nezletilé chodkyně s osobním vozidlem. Dívka (10,5 let), přecházející komunikaci mimo přechod pro chodce, vstoupila do vozovky v místě mezi kolonou zaparkovaných vozidel a řádně se přitom zřejmě nerozhlédla. Vyběhla tak do jízdní dráhy řidiči projíždějícího vozidla zn. Škoda Octavia, se kterým se střetla. Dívka utrpěla naštěstí pouze lehké zranění, se kterým byla převezena na ošetření do nemocnice. Alkohol policisté u řidiče vyloučili dechovou zkouškou.

Ve středu ráno došlo v ulici Karla IV v Novém Bydžově k vážné dopravní nehodě. Řidiči (nar. 1995) osobního vozidla zn. VW Toruan s přívěsem, jedoucímu ve směru od ul. Revoluční, vběhla náhle z chodníku z levé strany do jízdní dráhy nezletilá dívka (nar. 2003), a to aniž by se předem řádně rozhlédla. Došlo ke střetu, po kterém upadlo dítě na vozovku a utrpělo těžké zranění, se kterým skončilo v nemocnici. U řidiče provedli policisté dechovou zkoušku s negativním výsledkem.

"Bohužel, tyto případy nejsou zdaleka jediné, jenž museli naši policisté v posledních měsícíh řešit. Jen loni v listopadu vyšetřovali dopravní policisté na Hradecku tři obdobné nehody za účasti dítěte. Opětovně proto apelujeme především na rodiče, aby své děti nezapomínali opakovaně poučovat, jak se chovat v silničním provozu. Množství přednášek realizovala a realizuje i Policie ČR nebo Besip. Právě Besip o této problematice aktuálně informuje také na svých webových stránkách," uvedla k nehodám tisková policejní mluvčí Lenka Burýšková.

V roce 2013 šetřili policisté na Královéhradecku celkem 41 nehod za účasti chodců. Chodci zavinili z celkového počtu 11 nehod, celkem 6 chodců bylo usmrceno, 7 utrpělo těžké a 22 lehké zranění.

Foto archiv Besip

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)