Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • ČR a Broumovsko
  • Hejtman vyrazil do oblastí postižených povodní. Začalo odstraňování škod
banner

Hejtman vyrazil do oblastí postižených povodní. Začalo odstraňování škod

RENÉ HERZÁN

Středa, 5. června 2013

Hejtman vyrazil do oblastí postižených povodní. Začalo odstraňování škod

Do nejpostiženějších oblastí, kde se rozbíhají práce na odstraňování následků velké vody, včera vyrazil královéhradecký hejtman Lubomír Franc. Setkal se s vedením Nového Bydžova, Hostinného, Rudníku, Svobody nad Úpou, Jaroměře a dalších měst Trutnovska a Vrchlabska.

"Chci přímo na místě převzít požadavky starostů obcí, které potřebují konkrétní pomoc. Kraj v těchto dnech dostává řadu nabídek materiální podpory, kterou můžeme v postižených oblastech nabídnout a zprostředkovat. Pracovní síly nabídla například česká vězeňská služba. Budeme také jednat o konkrétní pomoci přímo od kraje. Sami budeme mít jen na krajském majetku obrovské škody," uvedl hejtman Lubomír Franc, který postižené oblasti navštívil již v neděli.

Podle informace krajského tiskového mluvčího Imricha Dioszegiho se ve Svobodě nad Úpou pracuje na vrácení potoka zpět do původního koryta, které je nyní zaneseno kameny a štěrkem. Lávky mostu, které v Jaroměři spadly z pobořeného pilíře do řeky, těžká technika již vyzvedla z toku. V Novém Bydžově intenzivně pokračuje odčerpávání vody. Na většině míst by voda již měla celý den klesat: podle předpovědi, která počítá jen se zanedbatelnými srážkami, by počasí nemělo situaci dále zhoršovat. Konstatoval to včera krajský krizový štáb, který se ráno v sešel v sídle kraje. Jednat bude znovu i dnes.

Informaci o dalším mrtvém a o povodních v kraji najdete na serveru Náchodské info.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)