Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • ČR a Broumovsko
  • K oznámení o pálení čarodějnic by veřejnost měla přednostně využívat internetovou aplikaci
banner

K oznámení o pálení čarodějnic by veřejnost měla přednostně využívat internetovou aplikaci

RENÉ HERZÁN

Čtvrtek, 30. dubna 2015

K oznámení o pálení čarodějnic by veřejnost měla přednostně využívat internetovou aplikaci

Na mnoha místech republiky vzplanou v noci z 30. dubna na 1. května stovky ohňů. Hasičský záchranný sbor si v této souvislosti dovoluje připomenout občanům, že při spalování hořlavých látek na volném prostranství jsou fyzické, právnické a podnikající fyzické osoby povinny, se zřetelem na rozsah této činnosti, stanovit opatření proti vzniku a šíření požáru.

"Spalování hořlavých látek na volném prostranství včetně navrhovaných opatření jsou povinny předem oznámit operačnímu středisku příslušného územního odboru Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje, který může stanovit další podmínky pro tuto činnost, popřípadě může takovou činnost zakázat. Tato povinnost se vztahuje také na právnické nebo podnikající fyzické osoby (např. firmy, obce), pokud se rozhodnou pálit velké vatry," uvedl Ondřej Sezima z HZS Královéhradeckého kraje.

V uplynulých letech většina ohlášení pálení probíhala telefonicky na stále platném telefonním čísle 950 530 100, což ovšem při souběhu s příjmem tísňových volání a řešením mimořádných událostí enormně zatěžuje činnost krajského operačního a informačního střediska.

"Hasičský sbor proto vyzývá občany, aby k ohlašování pálení využívali přednostně aplikaci na webových stránkách Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje místo telefonického oznámení. Při ohlašování jednotlivého pálení není třeba se jakkoliv registrovat a vyplnění potřebných údajů trvá jen několik málo minut," upřesnila tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje Martina Žahourková.

Aplikace k ohlašování pálení je dostupná z webových stránek Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje, který děkuje občanům za vstřícnost a spolupráci.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)