Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • ČR a Broumovsko
  • Karel Schwarzenberg vyhrál prezidentské volby v Královéhradeckém kraji i na Náchodsku. V Broumově a v Meziměstí však neuspěl

Karel Schwarzenberg vyhrál prezidentské volby v Královéhradeckém kraji i na Náchodsku. V Broumově a v Meziměstí však neuspěl

RENÉ HERZÁN

Neděle, 13. ledna 2013

Karel Schwarzenberg vyhrál prezidentské volby v Královéhradeckém kraji i na Náchodsku. V Broumově a v Meziměstí však neuspěl

Karel Schwarzenberg ovládl po sečtení hlasů v prezidentských volbách Královéhradecký kraj, Náchodsko i řadu měst a obcí. V Broumově a v Meziměstí skončil na 4. místě. Do druhého kola však v rámci celé České republiky postoupil s Milošem Zemanem. To se uskuteční 25. a 26. ledna.

U broumovských a meziměstských voličů vyhrál Miloš Zeman, před Jiřím Dientsbierem a Janem Fischerem. Podobné pořadí bylo i v Teplicích nad Metují, kde se však na 3. místě umístil Karel Schwarzenberg, který ale suverénně vyhrál v Polici nad Metují.

V součtu hlasování v celém Královéhradeckém kraji zvítězil Karel Schwarzenberg, který od svých voličů dostal 23,38% hlasů před Milošem Zemanem s 20,84%. Jan Fischer se 17,20% obsadil 3. místo. Stejné pořadí bylo i po hlasování v městech a obcích náchodského okresu.

Druhé kolo prezidentských voleb se uskuteční 25. ledna od 14 do 22 hodin a v sobotu 26. ledna od 8 do 14 hodin ve stejných volebních okrscích. Mezi Karlem Schwarzenbergem a Milošem Zemanem si občané České republiky zvolí prezidenta republiky na příštích pět let.

V anketě na stránkách Naše Broumovsko vyhrál Jiří Dientsbier s velkým náskokem před Milošem Zemanem a Vladimírem Franzem. Nyní můžete hlasovat, jak dopadne druhé kolo voleb mezi Milošem Zemanem a Karlem Schwarzenbergem.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)