Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • ČR a Broumovsko
  • Komunální a senátní volby se budou konat 10. a 11. října
banner

Komunální a senátní volby se budou konat 10. a 11. října

RENÉ HERZÁN

Neděle, 22. června 2014

Komunální a senátní volby se budou konat 10. a 11. října

Prezident republiky Miloš Zeman zvolil pátek 10. října a sobotu 11. října 2014 za termín konání voleb do Senátu Parlamentu České republiky, do zastupitelstev obcí a zastupitelstev městských obvodů a městských částí ve statutárních městech a do zastupitelstva hlavního města Prahy a zastupitelstev jeho městských částí. Termín voleb oznámil ředitel Tiskového odboru a tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček.

Toto rozhodnutí ještě musí podepsat předseda vlády České republiky Bohuslav Sobotka, který však již avízoval, že s tímto termínem nemá problém. Poslední všeobecné volby do zastupitelstev obcí se konaly ve dnech 15. a 16. října 2010. V letošních volbách bude rozděleno více než 62 300 mandátů. Přes pět tisíc jich bude obhajovat ODS, asi 4 500 ČSSD, zhruba čtyři tisíce KDU-ČSL a více než tři tisíce KSČM.

V senátních volbách se bude volit v 27 obvodech, které zastupují senátoři vzešlí z voleb v říjnu 2008. V Náchodském volebním obvodu se v letošním roce volit nebude. Kandidátní listiny pro dvojici voleb je třeba sestavit a odevzdat nejpozději do 5. srpna. Do 23. srpna by mělo být jasno, kteří kandidáti dostáli zákonným podmínkám a budou k volbám připuštěni.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)