Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • ČR a Broumovsko
  • Královéhradecký kraj ocení dobrovolníky za neziskovou práci s dětmi a mládeží. Ocenění poputuje také do Broumova a Machova
banner

Královéhradecký kraj ocení dobrovolníky za neziskovou práci s dětmi a mládeží. Ocenění poputuje také do Broumova a Machova

RENÉ HERZÁN

Úterý, 3. března 2015

Královéhradecký kraj ocení dobrovolníky za neziskovou práci s dětmi a mládeží. Ocenění poputuje také do Broumova a Machova

Letošní první ročník Zlaté koruny Královéhradeckého kraje vzbudil nečekaný zájem. Nominováno bylo 59 účastníků, z nichž komise vybrala patnáctku těch, kteří budou letos za přínos v oblasti volnočasových aktivit pro děti a mládež oceněni. Mezi vybranými dobrovolníky je také Marie Hašková z Broumova a Jan Stiller z Machova.

Marie Hašková pracuje v jeslích a v mateřské škole. Dlouhá léta je cvičitelka Slovanu Broumov, kde vede rodiče s dětmi. Jan Stiller je 45 let trenérem lyžování. Za tu dobu vychoval několik mistrů České republiky.

Slavnostní vyhlášení proběhne 18. března v sále zastupitelstva na Krajském úřadu v Hradci Králové. Smyslem prvního ročníku je hlavně poděkování těm, kteří mnoho let nezištně organizují sportovní i nesportovní aktivity pro děti z Královéhradeckého kraje. Mezi nominovanými se objevili třeba dobrovolní hasiči, fotbaloví trenéři či divadelníci. Dobrovolníky by chtěl Královéhradecký kraj oceňovat v budoucnu pravidelně každý rok.

Hlavní myšlenku ocenění připomíná i krajská radní pro oblast školství Táňa Šormová: "Dobrovolnická činnost je nezastupitelná. Ti lidé věnují svůj volný čas dětem třeba v pozicích vedoucích kroužků a táborů. Je to důležité i z pohledu výchovy a prevence negativních jevů, třeba drogové závislosti. Při této akci se jedná o symbolické poděkování a ocenění dobrovolnické práce bez jakéhokoli nároku na finanční ohodnocení. Na vyhlášení se ale mohou účastníci těšit na ceny. Jaké budou, to ještě neprozradíme."

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)