Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • ČR a Broumovsko
  • Kufříky prvňáčkům tentokrát hejtman Lubomír Franc předá ve školách v Polici nad Metují a v Hronově
banner

Kufříky prvňáčkům tentokrát hejtman Lubomír Franc předá ve školách v Polici nad Metují a v Hronově

RENÉ HERZÁN

Pátek, 28. srpna 2015

Kufříky prvňáčkům tentokrát hejtman Lubomír Franc předá ve školách v Polici nad Metují a v Hronově

Začátek školní dráhy usnadní více než šesti tisíci dětí z Královéhradeckého kraje kufřík, který každému z nich věnuje kraj, a ve kterém najdou třeba láhev na pití, pravítko nebo omalovánky. Po loňské návštěvě Základní školy Hradební v Broumově a školy v Meziměstí je hejtman a senátor Lubomír Franc letos bude rozdávat ve školách v Polici nad Metují a v Hronově.

V průběhu září bude také kraj v okresních městech pořádat pro prvňáčky výuku bezpečného chování v dopravě a to hravou a soutěživou formou. Zároveň poběží i spot v rádiích, která má upozornit řidiče, aby nehazardovali na silnicích, vše v rámci mediální kampaně pro bezpečnost v silničním provozu.

Žáci nastupující letos do prvních tříd si 1. září odnesou nejen řadu dojmů, ale i spoustu dárků v kufříku od Královéhradeckého kraje a dalších sponzorů. Obsahem bude totiž řada užitečných předmětů.

"Projektem Kufříky do škol chceme dát dětem nejen jakousi základní výbavu školních pomůcek a udělat jim radost, ale hlavně chceme přispět i k získání povědomí o tom, jak se správně a bezpečně chovat v silničním provozu, protože cestu do školy a zpět bude muset řada dětí zvládnout brzy sama," poodhaluje smysl projektu radní pro oblast školství Táňa Šormová.

A co vlastně děti v kufříku najdou? Kromě školních potřeb, jako je pravítko, tužky, či rozvrh, bude uvnitř také reflexní páska a vesta, obinadlo, nebo láhev na pití, dále také vstupenky na různé atrakce – třeba do ZOO ve Dvoře Králové. Na pořízení obsahu kufříku se vedle Královéhradeckého kraje a dalších státních institucí podílela i řada soukromých firem z regionu.

Celkem dostane startovací kufřík přibližně šest a půl tisíce dětí, které v kraji nastupují do prvních tříd. Součástí je i dětský časopis, který se věnuje hlavně bezpečnosti v silničním provozu. Na ten bude plynule navazovat také akce s názvem Bezpečně na silnici, na které se podílejí kromě kraje také všechny složky IZS a městská policie.

"I řidiči si musejí uvědomit, že mají jezdit s rozvahou, proto jsme vytvořili také mediální kampaň do rádia, kde na nebezpečí vůči dětem upozorňujeme, aby lidé za volantem nebyli lhostejní. Zároveň pro prvňáčky letos připravujeme výukovou jednodenní akci formou her, kde se naučí třeba základy bezpečného chování na přechodu, nebo na kole. Tato akce se bude konat v každém okresním městě, dohromady tedy pětkrát. Zahajujeme ji v Hradci Králové na Pivovarském náměstí," říká hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

Výuka bezpečnosti se bude konat ve spolupráci s Týmem silniční bezpečnosti od 14. do 18. září. V rozdávání kufříků navazuje Královéhradecký kraj na předchozí rok, kdy je také dostalo kolem šest a půl tisíce nových žáčků.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)