Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • ČR a Broumovsko
  • Kvůli extrémnímu suchu nesmí lidé v přírodě rozdělávat táboráky
banner

Kvůli extrémnímu suchu nesmí lidé v přírodě rozdělávat táboráky

RENÉ HERZÁN

Úterý, 23. července 2013

Kvůli extrémnímu suchu nesmí lidé v přírodě rozdělávat táboráky

Kvůli dlouhodobě trvajícímu extrémnímu suchu, které bude podle meteorologů trvat v Královéhradeckém kraji nejméně do konce tohoto týdne, dnes hejtman Lubomír Franc na návrh krajského ředitele hasičů vyhlásil období mimořádných klimatických podmínek. Toto nařízení významně omezuje především nakládání s ohněm. Ve volné přírodě a lese či 50 metrů od něj nesmí lidé tábořit či rozdělávat ohně, kouřit v lese či do lesa vjíždět auty.

"Období mimořádných klimatických podmínek v souvislosti se současným suchým a teplým počasím bude platit ode dneška až do odvolání. O všech omezeních, která z tohoto nařízení vyplývají, nyní informujeme starosty všech měst a obcí v našem kraji. Lidé by se měli chovat především ve volné přírodě co nejohleduplněji. Právě tak je možné předejít škodám, které v současném suchém počasí mohou vzniknout," uvedl královéhradecký hejtman Lubomír Franc.

Podle hasičů přibývá případů požárů souvisejících se současným suchem již nyní. "Během dneška jsme museli zasahovat kvůli tomu například v lese u Týniště nad Orlicí. Vzhledem k předpovědi počasí se riziko požárů zvyšuje každým dnem," řekl František Mencl, ředitel Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje. V pondělí hasiči ze Stanice Broumov a dobrovolní hasiči z Adršpachu a z Teplic nad Metují likvidovali požár lesní hrabanky v oblasti Křížového vrchu v Adršpachu.

Vydané nařízení stanovuje podmínky k zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpečí vzniku požáru.

Foto archiv HZS Královéhradeckého kraje.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)