Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • Muž, který napadl ženu v České Skalici, je z Lotyšska

Muž, který napadl ženu v České Skalici, je z Lotyšska

RENÉ HERZÁN

Úterý, 18. února 2014

Muž, který napadl ženu v České Skalici, je z Lotyšska

V neděli v podvečer, necelých deset hodin po činu, královéhradečtí policisté zadrželi 22letého cizince, který je podezřelý z loupežného přepadení benzínové stanice v České Skalici a z napadení ženy, která tu pracovala. Okresní soud včera akceptoval návrh na uvalení vazby a obviněný Lotyš je stíhán vazebně.

"Muž se k jednání v plném rozsahu doznal. Z provedeného vyšetřování je zcela zřejmé, že na čerpací stanici přišel s úmyslem zmocnit se finanční hotovosti za každou cenu. Ženu velmi brutálním způsobem napadl a způsobil jí vážná mnohočetná bodnořezná zranění hlavy, trupu a krku, která byla a stále jsou, dle vyjádření lékařů, život ohrožující," uvedla k případu tisková policejní mluvčí Ivana Ježková.

Podle jejích slov si chtěl muž sehnat peníze na cestu do Lotyšska. "Poté, co odcizil finanční hotovost v řádech několika tisíc korun, zanechal na zemi vážně zraněnou ženu a z místa činu odešel. Intenzivní pátrací akce, která se okamžitě rozjela, byla ukončena po necelých deseti hodinách zadržením tohoto muže," dodala Ivana Ježková.

Za tento trestný čin hrozí pachateli v případě odsouzení trest odnětí svobody na 15 až 20 let, případně i trest výjimečný.

Foto archiv Policie ČR

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)