Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • ČR a Broumovsko
  • Nově zvolení poslanci v Královéhradeckém kraji předloží návrh zákona o zákazu těžby břidlicového plynu
banner

Nově zvolení poslanci v Královéhradeckém kraji předloží návrh zákona o zákazu těžby břidlicového plynu

RENÉ HERZÁN

Úterý, 5. listopadu 2013

Nově zvolení poslanci v Královéhradeckém kraji předloží návrh zákona o zákazu těžby břidlicového plynu

Není na co čekat, na tom se shodli nově zvolení poslanci v Královéhradeckém kraji Jan Birke (ČSSD), Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL), Ivan Adamec (ODS) a Robin Böhnisch (ČSSD). Jako první chtějí ve sněmovně předložit návrh zákona o zákazu těžby břidlicového plynu v České republice metodou hydraulického štěpení.

Své mandáty v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky chtějí jmenovaní poslanci využít ve prospěch občanů celého kraje a vyzývají k tomu i další poslance zvolené za Královéhradecký kraj.

"Začátkem prosince, hned po prvním zasedání sněmovny, kdy bude jasné, kdo zasedne v jakém výboru či komisi, chceme svolat společnou schůzku," upřesnil starosta Náchoda Jan Birke a dodal: "Není na co čekat, lidé nás zvolili proto, abychom pro ně pracovali. Obyvatelům celého kraje budeme takzvaně skládat účty, jsme jim zavázáni a považujeme za důležité postupovat při prosazování klíčových témat důležitých pro celý region jednotně a ve vzájemné symbióze."

Jasno mají i v tom, čím začnou. Jako první chtějí ve sněmovně předložit návrh zákona o zákazu těžby břidlicového plynu v ČR metodou hydraulického štěpení. Zanedlouho to budou již dva roky, kdy obyvatelé obcí a měst na Náchodsku a Trutnovsku začali ostře protestovat proti tomuto záměru. Díky společnému postupu radnic a iniciativě obyvatel se prozatím podařilo tuto hrozbu odvrátit, problém však definitivně vyřešen není.

"To je téma, které nás spojuje všechny. Ochrana toho nejcennějšího co máme, a tím voda bezesporu je, to je pro nás všechny prioritou. Máme ale i celou řadu dalších společných zájmů, které nejsou ani pravé ani levé, ale jsou v zájmu všech obyvatel. Mám na mysli například dostavbu dálnice D11 do Jaroměře nebo výstavbu R35. A dalším se rozhodně nebráníme, diskuze bude předmětem společné schůzky, na kterou chceme pozvat všech 11 poslanců za Královéhradecký kraj," dodal Pavel Bělobrádek.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)