Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • ČR a Broumovsko
  • Nového hejtmana a radu Královéhradeckého kraje zvolí zastupitelstvo začátkem listopadu

Nového hejtmana a radu Královéhradeckého kraje zvolí zastupitelstvo začátkem listopadu

RENÉ HERZÁN

Pondělí, 15. října 2012

Nového hejtmana a radu Královéhradeckého kraje zvolí zastupitelstvo začátkem listopadu

Jména nového hejtmana a krajských radních budou známa ve dnech od 6. do 10. listopadu. V tomto termínu by se mělo uskutečnit první ustavující zasedání Zastupitelstva Královéhradeckého kraje. Krajské volby vyhrála ČSSD před KSČM a Koalicí pro Královéhradecký kraj - KDU ČSL - HDK – VPM.

Povinností ustavujícího zasedání zastupitelstva je zvolit nového hejtmana, náměstka či náměstky a další členy rady. Na prvním zasedání nových zastupitelů budou zvoleni pravděpodobně i předsedové výborů. Krajská rada má devět členů.

V pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu získala 12 mandátů ČSSD, 11 KSČM, sedm Koalice pro Královéhradecký kraj - KDU ČSL - HDK – VPM, šest ODS, pět TOP 09 a Starostové pro Královéhradecký kraj a čtyři politické hnutí Východočeši.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)