Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • ČR a Broumovsko
  • Období zvýšeného nebezpečí požárů včera skončilo
banner

Období zvýšeného nebezpečí požárů včera skončilo

RENÉ HERZÁN

Sobota, 10. srpna 2013

Období zvýšeného nebezpečí požárů včera skončilo

Královéhradecký hejtman Lubomír Franc včera na návrh krajského ředitele hasičů odvolal období mimořádných klimatických podmínek. Nařízení omezovalo především nakládání s ohněm ve volné přírodě a lese. Extrémní sucho již pominulo a hasiči díky tomu nemusí vyjíždět k požárům tak často.

"Období mimořádných klimatických podmínek odvolávám s ohledem na měsíční předpokládaný vývoj počasí, který sleduje Český hydrometeorologický ústav. Bezprostřední nebezpečí vzniku požárů v přírodě kvůli mimořádně suchému počasí již pominulo," řekl hejtman Franc.

Opatření, kdy lidé ve volné přírodě a lese či 50 metrů od něj nesměli tábořit či rozdělávat ohně, kouřit v lese či do lesa vjíždět auty, platilo od 23. července. Hasiči tehdy evidovali zvýšený počet požárů souvisejících právě se suchem.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)