Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • ČR a Broumovsko
  • Obnova historických náhrobků broumovského hřbitova byla prezentována na Vyšehradě
banner

Obnova historických náhrobků broumovského hřbitova byla prezentována na Vyšehradě

RENÉ HERZÁN

Pondělí, 9. února 2015

Obnova historických náhrobků broumovského hřbitova byla prezentována na Vyšehradě

Historická budova Starého purkrabství v areálu Národní kulturní památky Vyšehrad v Praze hostila ve čtvrtek 5. února 2015 seminář o projektech obnovy historických hřbitovů, náhrobků, křížových cest apod. Vedle řady prezentací, mj. např. o projektu adopce hrobů významných osobností Správy pražských hřbitovů, portálu o zničených kostelech České republiky, mediálního projektu k 70. výročí vypálení Lidic nebo představení projektu dokumentace zničených židovských synagog do roku 1989, sklidila velký ohlas prezentace projektu obnovy historických náhrobků na hřbitově v Broumově přednesená Helenou Burešovou z Městského úřadu v Broumově.

Projekt, který byl spolufinancován Městem Broumov, Česko - německým fondem budoucnosti a dalšími donátory, zaujal rozsahem obnovených náhrobků, velmi aktivním přístupem města Broumov, stejně tak i fotografickým doprovodem prezentace.

"Podobné prezentace mohou sloužit jako modelový příklad pro další projekty. Ale stejně tak i svým způsobem jako pozvánka na návštěvu tohoto krásného regionu Čech," uvedl Jakub Děd z pořádající organizace Omnium. Seminář na Vyšehradě vedle Omnia spolupořádala správa NKP Vyšehrad.

Cyklus Otisky kamenné historie bude pokračovat 26. března 2015 v Baťově institutu ve Zlíně ve spolupráci s Krajským úřadem Zlínského kraje. Na přelomu dubna a května se vrátí zpět na Vyšehrad, kde ve spolupráci se NKP Vyšehrad a spolkem Svatobor proběhne představení historického hřbitova a především národního hřbitova Slavín.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)