Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • ČR a Broumovsko
  • Pevnost Dobrošov začne letos spravovat Královéhradecký kraj
banner

Pevnost Dobrošov začne letos spravovat Královéhradecký kraj

RENÉ HERZÁN

Sobota, 8. února 2014

Pevnost Dobrošov začne letos spravovat Královéhradecký kraj

Stát letos bezúplatně převede dělostřeleckou tvrz Dobrošov na Náchodsku včetně objektů stálého těžkého opevnění na Královéhradecký kraj. Smlouvu podepíše hejtman Lubomír Franc i ministr obrany Martin Stropnický. Kraj tak získá nemovitou národní kulturní památku.

Podle informace tiskové mluvčí Evy Jouklové z odboru kanceláře hejtmana návrh smlouvy schválilo 3. února krajské zastupitelstvo. Jejím podpisem se kraj zavazuje, že dalších deset let bude získané nemovitosti udržovat a využívat je jako muzeum československého opevnění.

"Tvrz i další objekty dnes spravuje Regionální muzeum v Náchodě coby příspěvková organizace kraje. Tak to i zůstane," řekl Josef Dvořák, krajský radní pro oblast investic. Kraj také nesmí tvrz pronajímat a využívat ji komerčně. Návštěvníci budou, tak jako dřív, platit za prohlídku přiměřené vstupné – 80 korun dospělí a 40 korun děti.

Stavba dělostřelecké tvrze u stejnojmenné vsi Dobrošov, která leží mezi Náchodem a Českou Čermnou, byla zahájena v září 1937. Patřila k páteřnímu obrannému systému československého opevnění na severní hranici Československa. Od roku 1968 je v pevnosti expozice československého opevnění. Tvrz nebyla dokončena.

Foto archiv KHK

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)