Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • ČR a Broumovsko
  • Polická Věra Kašíková převzala pamětní plaketu pro významnou osobnost

Polická Věra Kašíková převzala pamětní plaketu pro významnou osobnost

RENÉ HERZÁN

Středa, 14. května 2014

Polická Věra Kašíková převzala pamětní plaketu pro významnou osobnost

Den vítězství se už podruhé v sídle Krajského úřadu slavil i jako den kraje. Hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc při té příležitosti vyznamenal nejen hasiče, policisty a záchranáře, ale udělil také šestnáct pamětních plaket významným osobnostem, které se zasloužily o rozvoj a propagaci kraje. Jednu z nich převzala dlouholetá ředitelka Domova důchodců v Polici nad Metují

"Jsem rád, že takto mohu za kraj poděkovat lidem, kteří přispívají k jeho rozvoji, starají se, aby se tady dobře žilo a bylo tu bezpečno. Především díky nim je náš kraj jedním z nejlepších míst k životu," řekl hejtman Lubomír Franc.

"Každému, kdo odchází po poctivé dlouholeté práci do zaslouženého důchodu, by mělo být poděkováno. Věra Kašíková je spjata s polickým Domovem důchodců, ve kterém sloužila víc než dvě desítky let. Domov je veřejným zařízením, kde hlavní roli hraje člověk. Většinou starý, mnohdy nemocný, nemohoucí. Ale i lidé. Personál, příbuzní. Vedoucí zařízení se tedy stává velmi známý a je součástí mnoha životních osudů. Když je to dobrý vedoucí, je o to známější a oblíbenější. Věrka Kašíková patří mezi ty, kteří se rozdávají. Jsem ráda, že v závěru své činné služby mohla taky přijímat. Díky od spolupracovníků, obyvatel, nás z "města" i z "kraje"," komentovala ocenění Věry Kašíkové, která v letošním roce odchází do důchodu, starostka Police nad Metují Ida Jenková.

Uznání hejtmana se také dostalo například dobrovolnici Haně Svobodové, která ve svých 81 letech stále působí v Ústavu sociální péče ve Skřivanech nebo studentu Markovi Liškovi, který sám napsal a vydal učebnici matematiky pro své mladší spolužáky. Pamětní plaketa bude putovat i za Evou Samkovou, letošní olympijskou vítězkou ve snowboardcrossu, která se slavnostního předání nemohla osobně zúčastnit. Hejtman zároveň ocenil a poděkoval také Kláře Dostálové, dlouholeté ředitelce Centra evropského projektování a současné náměstkyni ministryně pro místní rozvoj.

Kromě pamětních plaket rozdal hejtman také dvacet Záslužných medailí Královéhradeckého kraje vybraným policistům, hasičům a záchranářům. Odměňovalo se ale i na druhé straně. Při příležitosti stopadesátého výročí založení Sboru dobrovolných hasičů udělil starosta Krajského sdružení hasičů Jiří Orsák pamětní medaile i vedení Královéhradeckého kraje, senátorovi Miroslavu Antlovi a primátorovi Zdeňku Finkovi a poděkoval jim za podporu, kterou dobrovolným hasičům pravidelně poskytují.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)