Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • ČR a Broumovsko
  • Situace na rozvodněných řekách se uklidňuje. Lidé nabízejí pomoc do postižených oblastí

Situace na rozvodněných řekách se uklidňuje. Lidé nabízejí pomoc do postižených oblastí

RENÉ HERZÁN

Úterý, 4. června 2013

Situace na rozvodněných řekách se uklidňuje. Lidé nabízejí pomoc do postižených oblastí

Situace na rozvodněných řekách v Královéhradeckém kraji se uklidňuje a výška hladiny i průtok vody klesá. Některé organizace začínají nabízet pomoc pro lidi postižené záplavami.

Podle předpovědi by se už povodeň vrátit neměla. "Odhaduji, že povodňové škody v našem kraji budeme počítat v desítkách milionů korun na soukromém obecním i krajském majetku. Z krajských škod již nyní vidíme poškozené silnice a mosty či podemleté svahy. Na přesná čísla je ještě brzy," uvedl královéhradecký hejtman Lubomír Franc, který každý den předsedá protipovodňové komisi v Hradci Králové.

Některá města i organizace začínají nabízet pomoc postiženým oblastem. Město Červený Kostelec nabídlo pomoc okolí, přesněji vedení Jaroměře, kde včera a dnes pokračují na odstranění následků zřícení Komenského mostu přes řeku Labe.

Pomoc formou materiálních darů, které dovezou do obce Rudník u Vrchlabí, se rozhodl i spolek Šotek z Červeného Kostelce. Od úterý do čtvrtka bude na městském úřadu vybírat od lidí potřebné věci, jako jsou široké lopaty, kbelíky, rejžáky s násadou i bez násady, smetáky, krumpáče, pevné pytle, kolečka, čistící a dezinfekční prostředky.

Další informace o povodních v Královéhradeckém kraji najdete na serveru Náchodské info.

Foto archiv Policie ČR

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)