Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • ČR a Broumovsko
  • Sklady silničářů jsou naplněny solí. S řízením zimní údržby pomohou i nové hlásiče
banner

Sklady silničářů jsou naplněny solí. S řízením zimní údržby pomohou i nové hlásiče

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ

Pátek, 4. listopadu 2016

Sklady silničářů jsou naplněny solí. S řízením zimní údržby pomohou i nové hlásiče

Přípravy na zimu vrcholí v těchto dnech u krajských silničářů. Svou techniku postupně "přezbrojují" za zimní údržbu a sklady posypových materiálů jsou naplněny.

Meziročně se na úkor inertního posypu zvýšil podíl chemicky udržovaných silnic, kterých bude během nadcházející zimy o zhruba 200 kilometrů více. "Jde o úseky v okolí Nového Města u Chlumce nad Cidlinou, Hořic, Jičína nebo Kopidlna. Změnou technologie posypu jsme reagovali na požadavky občanů a starostů jednotlivých obcí," říká Jiří Brandejs, ředitel SÚS Královéhradeckého kraje.

Novinkou jsou také dva nové hlásiče, které byly osazeny vedle silnice I/11 u Petrovic a Rybné nad Zdobnicí. Dispečeři budou mít díky nim lepší přehled o aktuálním počasí v místě, ale také o stavu vozovky. Těchto meteostanic tak v kraji slouží už 11. Stejně jako dosud bude zimní údržba řízena z 15 dispečerských stanovišť s nepřetržitým provozem.

Zásoby posypových materiálů jsou dostatečné, dosáhly stavu 23 tisíc tun soli a 12 tisíc tun inertního posypu. "V současnosti ještě stále dokončujeme běžnou údržbu komunikací, k níž patří výspravy vozovek, obnova značení nebo údržba mostů, propustků a opěrných zdí. Zároveň, s ohledem na předpovědní modely meteorologů, přestrojujeme techniku určenou pro zimní údržbu silnic," dodává Jiří Brandejs.

V případě potřeby může na zasněžené silnice vyrazit 113 sypačů s radlicemi, 50 nakladačů a 15 sněhových fréz. Pro zimu 2016/2017 se v Královéhradeckém kraji počítá s rozpočtem okolo 170 milionů korun. V loňském roce nakonec údržba vyšla na zhruba 150 milionů korun.

Foto archiv Královéhradeckého kraje

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)