Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • ČR a Broumovsko
  • Soud o krajském tendru na autobusovou dopravu: Řidiče nediskriminuje a je v souladu se zákonem
banner

Soud o krajském tendru na autobusovou dopravu: Řidiče nediskriminuje a je v souladu se zákonem

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ

Čtvrtek, 17. prosince 2015

Soud o krajském tendru na autobusovou dopravu: Řidiče nediskriminuje a je v souladu se zákonem

Královéhradecký kraj má k dispozici usnesení Okresního soudu v Hradci Králové o zamítnutí návrhu na předběžné opatření na zastavení probíhajícího tendru na autobusovou dopravu. Podle něj se žádné diskriminace řidičů nedopouští a zakázka je v souladu se zákonem. Kraj dále čeká na právní posudky, na základě kterých zváží svůj další postup. Jejich výsledky zveřejní v pondělí 21. prosince.

Okresní soud v Hradci Králové už zamítl návrh na vydání předběžného opatření na zastavení krajské zakázky. O to odboráři žádali v rámci žaloby na Královéhradecký kraj s argumentem nepřímé diskriminace řidičů z důvodu věku. "Informaci soudu o zamítnutí vítáme. Potvrzuje se tak správnost našeho postupu," uvedl k věci hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

Královéhradecký kraj má nyní k dispozici i odůvodnění soudu. Ten ve svém usnesení potvrzuje soulad zadávací dokumentace se zákony. "Nebylo prokázáno, že by takto zadaná veřejná zakázka působila diskriminaci v odměňování," stojí přímo v usnesení okresního soudu. To zároveň jasně uvádí, že v případě krajské zakázky se nejedná o diskriminaci z důvodu věku, což bylo hlavním argumentem žalující strany. Rozhodnutí soudu je prozatím nepravomocné. Žalující strana se proti němu může do 15 dnů od doručení odvolat ke Krajskému soudu v Hradci Králové.

Královéhradecký kraj tedy ve veřejné zakázce pokračuje a nechává si zpracovat právní posudky na další postup. Na pondělním jednání schválila Rada kraje posunutí termínu pro otevírání obálek na 18. ledna 2016, na což má jako zadavatel podle zákona o veřejných zakázkách právo.

"V současné době čekáme na vyhotovení dvou právních posudků. Jednoho, který se týká možnosti zrušení veřejné zakázky a druhého na možné zapojení sociální doložky do současné dokoumentace, která by zohledňovala platy řidičů. Na základě těchto posudků se Rada kraje rozhodne, jak budeme zakázku dále směřovat. Výsledky posudků a tyto možnosti, jak dál, zveřejníme v pondělí 21. prosince," informoval hejtman Franc.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)