Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • ČR a Broumovsko
  • V krajských porodnicích se loni narodilo o 230 dětí více než v roce 2014
banner

V krajských porodnicích se loni narodilo o 230 dětí více než v roce 2014

RENÉ HERZÁN

Neděle, 31. ledna 2016

V krajských porodnicích se loni narodilo o 230 dětí více než v roce 2014

V nemocnicích Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje přišlo loni na svět celkem 3081 miminek, o rok dříve to bylo 2851 dětí. O přírůstek 230 dětí se postaraly zejména maminky v porodnici v Jičíně s celkovým počtem 954 miminek, kde meziroční nárůst činil 179 novorozenců. 928 dětí se loni narodilo v Náchodě, 616 v Trutnově a 583 v Rychnově nad Kněžnou.

Počet chlapců, kterých v krajských porodnicích přišlo v roce 2015 na svět celkem 1561, mírně převyšoval počet děvčátek (1520). Patnáct maminek si domů odvezlo dvojčátka. Sedm párů dětí se narodilo v jičínské porodnici, čtyři v trutnovské, tři v Náchodě a jedna dvojčata přišla na svět v Rychnově.

Z celkového počtu 954 dětí narozených v nemocnici Jičín bylo 488 chlapců a 466 dívek, nejvíce maminek pocházelo logicky jičínského okresu, pak následovaly zejména okresy Hradec Králové, Mladá Boleslav a Nymburk.

Statistika nemocnice Náchod uvádí za rok 2015 494 chlapců a 434 děvčátek, rychnovská nemocnice se může chlubit narozením 276 chlapců a 307 dívek, trutnovská nemocnice 303 chlapců a 313 holčiček.

Do Náchoda jezdí tradičně nejvíce rodit maminky ze zdejšího okresu, ale také z rychnovského, trutnovského a královéhradeckého, do Rychnova si našly cestu maminky z nejbližšího regionu a dále z okresu ústeckoorlického, náchodského a královéhradeckého. Nemocnici v Trutnově volí po maminkách z Trutnovska nejvíce maminky z okresu Náchod.

Nejoblíbenějšími jmény pro holčičky jsou za loňský rok Eliška, Tereza, Adéla, Anna, pro kluky vedou jména Jakub, Jan, Tomáš, Matěj. Řada miminek dostala však i jména velmi netradiční – v Náchodě se narodila například holčička Tea, v Jičíně Melody, v Trutnově Timea, z neobvyklých jmen chlapců zaujme například jméno Tivadar či Barnabáš.

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje je zastřešující mateřská akciová společnost založená Královéhradeckým krajem v roce 2003 za účelem kontroly a vykonávání akcionářských práv v krajských zdravotnických zařízeních. Holding je 100% akcionářem ve všech krajských nemocnicích - Oblastní nemocnice Trutnov a.s., Oblastní nemocnice Náchod a.s., Oblastní nemocnice Náchod a.s. - Nemocnice Rychnov nad Kněžnou, Oblastní nemocnice Náchod a.s. - Nemocnice Jaroměř, Oblastní nemocnice Náchod a.s. - Nemocnice Broumov, Oblastní nemocnice Náchod a.s. - Nemocnice Nové Město nad Metují, Oblastní nemocnice Náchod a.s. – Pracoviště klinické biochemie a diagnostiky Opočno, Oblastní nemocnice Jičín a.s., Oblastní nemocnice Jičín a.s. - Nemocnice Nový Bydžov, Městská nemocnice a.s., Dvůr Králové nad Labem.

Ilustrační fotografie je z porodnice v Jičíně.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)