Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • ČR a Broumovsko
  • V příštím roce se budou znovu testovat jednotné přijímačky na střední školy
banner

V příštím roce se budou znovu testovat jednotné přijímačky na střední školy

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ

Pátek, 2. října 2015

V příštím roce se budou znovu testovat jednotné přijímačky na střední školy

Stejně jako v loňském roce vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy pokusné ověřování přijímacích zkoušek do oborů vzdělání s maturitní zkouškou. Týká se všech oborů s výjimkou sportovních gymnázií, nástavbového studia, uměleckých oborů a jiné než denní formy vzdělávání. Rada Královéhradeckého kraje doporučuje ředitelkám a ředitelům krajských středních škol, aby se do testování přihlásili.

Účelem ověřování je prověřit funkčnost centrálně zadávaných testů jako součásti přijímací zkoušky. Ověřování je pro střední školy dobrovolné a proběhne ve středních školách, které se k němu přihlásí prostřednictvím krajského úřadu do 15. října 2015.

"Po loňských zkušenostech, kdy proběhlo testování bez negativních ohlasů, bych byla ráda, aby se letos zapojily všechny školy zřizované Královéhradeckým krajem, a věřím, že tomu tak tentokrát bude. Zároveň bych uvítala, kdyby se přidaly i školy jiných zřizovatelů," uvedla radní pro oblast školství Táňa Šormová.

Realizací ověřování je pověřeno opět Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání. Účast škol v uvedené pilotáži je bezplatná a dobrovolná. Jednotné testy se znovu týkají matematiky a českého jazyka a literatury. Přijímací řízení může i nadále obsahovat další ověření vědomostí, nebo schopností uchazečů podle kritérií určených ředitelem školy. Centrálně zadávané testy se však na výsledném hodnocení podílejí nejméně polovinou.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)