Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • ČR a Broumovsko
  • V Trutnově se chystá v sobotu demonstrace na podporu starostů v boji proti těžbě břidlicového plynu

V Trutnově se chystá v sobotu demonstrace na podporu starostů v boji proti těžbě břidlicového plynu

JIŘÍ MALÍK, TOMÁŠ KÁBRT

Pátek, 21. září 2012

V Trutnově se chystá v sobotu demonstrace na podporu starostů v boji proti těžbě břidlicového plynu

Koalice STOP HF svolává na sobotu 22. září na Krakonošovo náměstí v Trutnově pokojnou demonstraci na podporu starostů v boji proti těžbě břidlicového plynu. Účastnit by se vedle široké veřejnosti měli také hosté z řad starostů, politiků i vědců. Demonstrace začne v 10 hodin dopoledne a skončí kolem 13. hodiny odpoledne.

Akce, pořádaná v rámci celosvětového dne proti těžební metodě hydraulického štěpení, je zaměřena zejména na podporu starostů Trutnovska, ale také na informování občanů o aktuálním vývoji situace v legislativě ve věci břidličných plynů na Trutnovsku a ochrany vod.

Proto na pódiu v průběhu akce vystoupí vedle starostů také prof. RNDr. Jiří Frýda, člen vědecké rady koalice STOP HF, který seznámí přítomné s geologií na Trutnovsku a nemožností těžby. Dále promluví senátor Petr Pakosta, který vysvětlí, v čem je lepší vydat zákon proti těžbě břidlicového plynu než moratorium. A samozřejmě se ke slovu dostanou také starostové. Ten trutnovský, Ivan Adamec, navíc symbolicky obdrží štafetový kolík od starosty Náchoda Jana Birkeho. Tento akt by měl symbolizovat jediné – aby se i na Trutnovsku (a v Červeném Kostelci) podařilo to samé, co na Broumovsku a Náchodsku, tedy zastavení jednání o průzkumu přítomnosti břidlicových plynů v této oblasti.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)