Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • ČR a Broumovsko
  • Vernisáž v Národním technickém muzeu v Praze zahájila výstavu Život kostelů Broumovska

Vernisáž v Národním technickém muzeu v Praze zahájila výstavu Život kostelů Broumovska

RENÉ HERZÁN

Čtvrtek, 1. května 2014

Vernisáž v Národním technickém muzeu v Praze zahájila výstavu Život kostelů Broumovska

Úterní slavnostní vernisáží v Národním technickém muzeu v Praze začala velká výstava fotografií a originálních artefaktů broumovské skupiny kostelů nazvaná Život kostelů Broumovska, jako společný projekt Národního technického muzea (NTM) v Praze, Římskokatolické farnosti v Broumově a sdružení Omnium. Autory fotografií jsou broumovský fotograf Jan Záliš a PhDr. Martin Mádl. V rámci propagace výstavy budou mít broumovské školy vstup do NTM po dobu výstavy zdarma, a to včetně ostatních expozic.

Vernisáž zahájil úvodním slovem generální ředitel NTM Karel Ksandr, který vyzdvihl krásu broumovského výběžku i hodnotu spolupráce instituce jako je NTM s církevní a občanskou organizací. Na jeho slova navázala náměstkyně ministra kultury České republiky PhDr. Anna Matoušková, která zdůraznila symbolický význam a příklad projektu obnovy broumovské skupiny kostelů pro další podobné snahy a projekty v České republice a vyjádřila podporu Ministerstva kultury.

Hosty vernisáže dále přivítal farář broumovské farnosti Martin Lanži, ředitel Muzea architektury NTM Martin Ebel a Jakub Děd ze sdružení Omnium. Velmi osvěžující vystoupení přichystal pro účastníky vernisáže i studentský sbor Arcibiskupského gymnázia v Praze pod vedením sbormistra Igora Angelova.

Nad výstavou převzal záštitu kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský, hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, prof. Václav Girsa, ředitel Ústavu památkové péče FA ČVUT, prof. Jan Royt, prorektor Univerzity Karlovy a Milan Kotrnec, starosta města Broumov. Pro realizaci výstavy byla důležitá i podpora subjektů v regionu, mj. ze společnosti VEBA textilní závody a.s. či Královéhradeckého kraje.

Foto Jan Záliš

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)