Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • ČR a Broumovsko
  • Závěrečný účet za zimu na silnicích v Královéhradeckém kraji: 151,5 milionu korun
banner

Závěrečný účet za zimu na silnicích v Královéhradeckém kraji: 151,5 milionu korun

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ

Neděle, 22. května 2016

Závěrečný účet za zimu na silnicích v Královéhradeckém kraji: 151,5 milionu korun

Zimní období, tak jako ho stanovuje zákon, skončilo sice posledním březnovým dnem, ale zima se na krajské silnice vrátila ještě koncem dubna. Závěrečný účet za zimní údržbu od listopadu 2015 do konce dubna 2016 tak činí 151,5 milionu korun. Za celou zimu zaznamenali krajští silničáři celkem 92 posypových dnů.

"Oproti loňskému roku byly letošní náklady na zimní údržbu vyšší asi o 22 milionů korun, tedy asi o sedmnáct procent. Oproti zimnímu období 2013/2014 jsou letošní náklady dokonce více než dvojnásobné," zhodnotil náměstek hejtmana odpovědný za dopravu Karel Janeček. Od listopadu do konce dubna zaznamenali krajští silničáři celkem 92 posypových dnů, během kterých spotřebovali přes jedenáct tisíc tun soli. Ani jeden den však nebyl vyhodnocen jako kalamitní.

Na zimní údržbu nejnáročnějším měsícem byl již tradičně leden, kdy náklady činily 78,9 milionů korun, a spotřebovalo se přes sedm tisíc tun soli. Nejméně náročným byl měsíc duben s náklady tří milionů korun. Během dubna byl zaznamenán jeden posypový den a spotřebovalo se během něj 18 tun soli.

V meziročním srovnání se dá uplynulá zima, co do finančních nákladů, označit za průměrnou. Nejmírnější zimu na silnicích zažil kraj v sezóně 2013/2014, kdy byly náklady 70,4 milionu korun, naopak titul nejnákladnější drží stále sezóna 2008/2009, kdy si zimní údržba silnic vyžádala 200 milionů korun.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)