Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Fotografie zraněných broumovských kostelů poprvé v USA

P. Martin Lanži, děkan

Pondělí, 11. července 2016

Fotografie zraněných broumovských kostelů poprvé v USA

Po Bruselu, Paříži, Stockholmu, Praze, ale i dalších německých, českých a slovenských měst, putuje fotografická výstava Tempus fugit od léta 2016 i po USA. První vernisáž na půdě Spojených států a celkově už osmnáctá proběhla o druhém červencovém víkendu na půdě České katolické misie v Chicagu.

Výstava, která si klade za cíl poukázat na havarijní stav jedinečné skupiny barokních kostelů, má záštitu Ministerstva kultury ČR, podporu Královéhradeckého kraje a obcí Broumovska, rovněž tak i pražského arcibiskupa kardinála Dominika Duky a královéhradeckého biskupa Jana Vokála.

Římskokatolická farnost Broumov, která kostely spravuje, vynakládá enormní úsilí na záchranu sakrálních dominant broumovského výběžku, které byly postaveny v první polovině 18. stol. podle plánů barokních architektů Kryštofa a Kiliána Ignáce Dientzenhoferových.

Soubor šestnácti velkých obrazů známého bratislavského fotografa Dana Veselského bylo možné rovněž vidět v benediktinském opatství v Lisle, kterého několik mnichů působilo v broumovském klášteře v letech 1946 – 48. Díky podpoře kněze z české katolické misie v Chicagu Mons. Dušana Hladíka a českého konzulátu v Chicagu je velice pravděpodobné, že Tempus fugit navštíví i další města v USA, resp. v Kanadě.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)