Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Kardinál Dominik Duka navštíví polské Kladsko

René Herzán

Neděle, 26. října 2014

Kardinál Dominik Duka navštíví polské Kladsko

Kardinál Dominik Duka v rámci aktivit 25. Česko - polských dnů křesťanské kultury navštíví 3. listopadu polské Kladsko, kde se zúčastní poutě pražské arcidiecéze. Dominik Duka navštíví kostel Nanebevzetí Panny Marie v Kladsku, kde od 11 hodin povede slavnostní mši k 650. výročí úmrtí Arnošta z Pardubic.

Homilii bude přednášet biskup svidnické diecéze Ignacy Dec. Během mše zazpívá kladský pěvecký sbor Chór Lutnia a pražský pěvecký sbor z fary sv. Bartoloměje a bude předána Cena Arnošta z Pardubic za zásluhy pro porozumění a mezinárodní spolupráci. Cenu od Organizačního výboru Česko - polských dnů křesťanské kultury předá poslanec Dolnoslezské sněmovny Julian Golak.

Po slavnostní mši PhDr. František Šebek z University Pardubice vystoupí s přednáškou věnovanou Arnoštovi. Po ukončení programu pouť pražské diecéze zamíří na návštěvu sanktuária ve Vambeřicích, kde v 18 hodin začne tzv. iluminace, tj. rozsvícení stovek světel, které zdobí budovu baziliky.

"Doufám, že v Kladsku a Vambeřicích uvidíme i občany z Broumovska, protože na obou stranách "bývalé" hraniční čáry pořád stoupá zájem o děj na druhé straně. Prozatím nejsme a nefungujeme jako jeden společný region, i když aspoň z geografického hlediska bychom měli. Každý rok ale stoupá počet polských zájemců o Broumovsko a klášter Broumov, a to nejen kvůli tomu, že většina Poláků je věřících a Broumov nabízí např. slavnou kopii turínského plátna. Očekávám, že návštěva Dominika Duky bude inspirovat obyvatele Kladska k výletům na druhou stranu na Broumovsko. Rád bych se zmínil o tom, že pana Golaka uvítáme v Broumově dne 11. listopadu na 1. Broumovské diskusi," uvedl Kryštof Karvovský z Agentury pro rozvoj Broumovska.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)