Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • Zahraničí a Broumovsko
  • Lektoři představili Vzdělávací a kulturní středisko Klášter Broumov v Polsku
banner

Lektoři představili Vzdělávací a kulturní středisko Klášter Broumov v Polsku

Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Boumov

Středa, 15. října 2014

Lektoři představili Vzdělávací a kulturní středisko Klášter Broumov v Polsku

Lektoři Vzdělávacího a kulturního střediska Klášter Broumov se v sobotu zúčastnili umělecko - kulturní akce Dětský den ve wroclavské hale století Stulecia. Veřejnosti zde představili dva druhy vzdělávacích programů, které probíhají v Broumově. Obou programů se zúčastnily především mladší děti ve věkovém rozpětí 3 až 9 let.

"Při dílně Nitka a Plátýnko jsme ukázali tradiční zpracování textilií na Broumovsku. Děti si vyzkoušely česání a spřádání vlny, tkaní koberce z bavlněných zbytků, které sponzorsky dodala broumovská Veba. Samy si vytvořily ovečku, kterou si jako památku na dílnu z Čech odnesly domů," popsala jeden z workshopů lektorka Šárka Vávrová.

Druhý program, který byl v Polsku představen, se jmenuje Broumovsko skrytou kamerou. Zde dětem a jejich rodičům lektoři přiblížili krajinu Broumovska s typickými divokými zvířaty. Děti se naučily číst stopové dráhy, obdivovaly se přírodninám Broumovska (lebky, parůžky, zkameněliny aj.) a vyrobily si z přírodnin a papíru zvířátko.

Během workshopů byla formou plakátů, letáčků, fotografií a ústních rozhovorů představena většina aktivit Vzdělávacího a kulturního střediska Klášter Broumov. Podařila se také navázat spolupráce s polskou společností Humanitárium.

"O dílny byl velký zájem, stále děti přibývaly. Myslím, že odcházely nadmíru spokojené. Bylo zajímavé lektorovat program v češtině pro polské děti. Přes počáteční strach se rozdílnost jazyků nestala pro zdárný průběh dílen bariérou," hodnotila průběh sobotního dne Šárka Vávrová.

 

https://youtu.be/XdrhyLh2nAU
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)